Skvirukl

Mají kočky rádi svého majitele?

Říká se, že oproti psům mají k němu jiný vztah. Prý je jim lhostejný.

Nejlepší odpověď
mosoj

Můj kocourek (6 Kg) chodí zamnou jako pes. Když si sednu doma nebo na zahradě přijde a lehne si mně k nohám. To asi není nenávist !!!!

Další odpovědi
Drap

Mají ho rádi. Zvykly si. Kočka se chová uplně jinak než pes, nelze srovnávat. Každá kočka je sama o sobě osobnost a nenechá si moc od nikoho do toho kecat.

anonym

Říká se, že pes vidí v člověku svého nadřízeného, kočka služebnictvo. 🙂
Není to ale tak černobílé. Jsou různá plemena koček a psů, která se tomuto mýtu úspěšně vymykají.
Pro některá plemena koček je blízký vztah k člověku a vstřícná povaha typická a pro některá plemena psů je zase typická jejich samostatnost a určitá uzavřenost až nezávislost.
Jedno je ale jisté: I v rámci plemen jsou jedinci různých povah! 🙂

NikkiHeat

Máme dva kocoury a ten jeden je až patologicky závislý, neudělá ani krok bez nás…

anonym

RádY!
😉
Kočky jsou mnohem více, než k majiteli, vázány k místu.

Bad Wolf

Nepovažuji se za majitelku našeho kocoura, protože mi to připadá jako kdyby šlo o nějakou věc. Pro mě je Matýsek zvířecí kamarád. Má svou hlavu a dělá si, co chce, ale o lhostejnosti se také nedá hovořit. Mně se líbí, že jsou kočky své.
Doplňuji:
http://ekolis­t.cz/cz/zpravo­dajstvi/zpravy/koc­ky-si-o-lidech-zrejme-mysli-ze-jsou-to-take-kocky-jen-trochu-vetsi

marci1

Kočky se chovají k člověku jako kamarád. Pes poslouchá svého pána.

lota

Nemyslím si, že je člověk kočkám lhostejný, jen ho neberou jako pána. Můj kocour mě rád má.:-)

Nely.P

Ano naše kočky, mě poznají , jsou to venkovní které chytají myšky! Otec na ně zapíská a oni jsou u něho do 3 minut 🙂

Sůwa

Vím naprosto jistě, že mne můj kocourek miluje, hlavně když dělám všechno jak si on přeje. Já to ale dělám ráda… .-)

arygnoc

ten vzťah je iný.

pes je otrokom človeka, jeho podriadeným, vodca svorky.

mačka vníma človeka ako partnera, nie ako pána, je osobnosť.
vie milovať, nenávidieť, byť odporná, ale i prítulná, má svoje nálady.
proste – osobnosť.

arygnoc

nj, nečítam po sebe:

pes je otrokom človeka, jeho podriadeným, vníma človeka ako vodcu svorky.