zofka1

Jak naučit starší kočku domací ,nekastrovaná ven ?

Nejlepší odpověď
briketka10

Jak je stará ta kočička ? jinak se naučí těžko ven chodit
je potřeba vyříznout otvory ve dveřích, aby měla přístup
ven a odstranit její domácí WC, ale tady je problém, že
může dělat potřebu doma, a to byste asi nechtěla, moje
kočky chodily ven všechny až pak ta jedna stará ne byla
moc nemocná, taky nevím, jestli máte zahradu sousedi
by se mohli zlobit, že jim tam kočička chodí.
Doplňuji:
V tom případě bych kočičku darovala hodným
lidem, kteří se o ni dobře postarají a mají je
rádi, jako já, někdo je vůbec nemusí, jiní jsou
např. jen na pejsky a někdo jen na to co se dá
tzv.sežrat. jako mí sousedé – do útulku bych ji
nedávala tam ji bude smutno než si tam zvykne.

Další odpovědi
zzzlatokopka

Kočka nezdrhne, jen ji dej ven misku s jídlem a ona se u ní bude držet.

Hlavně odčervovat častěji, kočka co je venku se odčervuje co 3měsíce. Doporučuji i obojek na klíšťata, ale nějaký kvalitní.

Jediné nebezpečí pro kočku venku budou auta, pokud není venku zvyklá, bude z nich vyplašená, pokud žiješ u cesty, tak ji dej raději někomu kdo žije dál od hlavních tahů.

dudu

Zavřít ji do klece, vždyť to je její přirozené prostředí!

briketka10

dudu

do klece jó co seš to za nemilovníka zvířátek
taky bych Tě zavřela a nenechala proběhnout
můj kočičák si běhá celej den venku a na oběd
potom k večeři přilítne jen proto, že má hlad a
za chvilku je zas v trapu chrápe pod keřem 😁

zzzlatokopka

Toto je příkladná péče o kočky, nonstop zavřené zvíře musí být nešťastné, každý potřebuje volnost, i ta kočka. Tvůj Ufík má volnost i péči a to je podle mě šťastný kocourek:-)

zofka1

Kočce jsou skoro dva roky :( :) měla bych ji bez přístupu do domu ,musí byt uplně venku…Sousedi jsu zvyklí potřebuji aby si zvykla byt u toho baraku … Bylo by mě bez ni smutno kdyby mě utekla :(

briketka10

To není, tak stará dyť je to hravá číča juniorka áchjo
to jí bude velký smutno a máte nějakou polyst.boudu
zateplenou, aby v ní mohla spát jednou jsem v ní spal
můj dosavadní kocourek jenže on je na mě tak závislej,
protože je to bezdomovec, chodí za mnou, jako pejsek a
pustila jsem ho domů dala vykastrovat i spolu spinkáme
je mu skoro 6 let a neumím si představit, že by byl venku
on taky ne. Chodí se mnou až na zastávku autobusu a čeká
až se vrátím, když přijdu pozdě nemluví se mnou je uraženej,
jako ostatně všechny moje kočičky.Pejsci to tak tak mají 😁

zofka1

Vš ji zařídím :) Snad ji nebude takové smutno .( je to pro mě těžké mam ji od malička spi,ji dělá semnou věechno jenže se stěhujeme k přitelovym rodičum do baraku a jeho segra je na kočky alergicka :/ budeme tam chvilku tak 3 –4 měsíce přemyšlela jsem že bych ji dala někam do utulku kde se o ni budou starat abych si ji pak mohla vzít z5 domů :/ :( Ach jo nevím co mam dělat mám ji moc ráda a tež ji nechci pustit ale nedávaji mě na vyběr :(

zofka1

CHodila bych za ni každy den protože jsem těhotná a jsem doma :) každou volnou minutku bych byla u ni ale myslím si že až ji pustím tak bude cely den prič a bude se vracet jen na jidlo :( to zas bude smutno mě :/

zzzlatokopka

Hlavně pozor na ty auta, každou chvíli je na cestě přejetá kočka:-(( Toho se hrozím i já, náš kocour je venku, dovnitř nechce, necítí se dobře někde zavřený, manžel mu postavil na zahradě zateplený domeček:-)

zofka1

JÍ auta jsou nejhorší hrozbou :( budeme na vesnici moc aut tam nejezdí ale silnici mame hned za barakem ./ no uvidíme takže ji nemusím držet třeba 14 dni v mistnosti aby si zvykla že tam budeme všichni ? Mám ji hned pustit ? :/ uvidíme :) jak zareaguje :) :(

zzzlatokopka

Já nevím, byla už někdy venku? chodíš s ní na volno na procházky?

zofka1

Byla semnou párkrát ale ne na volno .D to by mě utekla bydlím ve měste :/