Avatar uživatele
Joziin

Co delat s kotetem ktereho jsem nasel venku ?

vecer kdyz jsem delal neco na notebooku, tak jsem zaslechl hlasite mnoukani, kdyz jsem otevrel okno tak jsem videl kocku v silnem desti za vecera a nemohl jsem ji tam nechat, vzal jsem ji k sobe, umyl jsem ji, dal trosku najist a nechal ji prenocovat, dneska uz je druhej den co je u me a ja nevim co s ni, za mesic prijedou rodice kteri kocku neradi v byte, takze nevim, je to mlada kocka ktere je nekolik mesicu
Doplňuji:
Kocka je Zdrava, kdyz ji nechavam o samote zacne hlasite mnoukani, kamarad rika ze bud utekla z domova, nebo byla vyhozena, na Mestske policii zadna ztrata Cerne kocky nebyla hlasena a na kocce nic nebylo(obojek), nevim kde se v Karlovych Varech da najit ta Zachranna stanice, zkusim se kouknout po okoli jestli ji nekdo nehleda, dobra, ale co mam delat pokud se zadny majitel neozve ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56, Sůwa, gagaga, danyy před 3846 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Odpoveď byla označena jako užitečná

Podle chování kočičky poznáš, jestli je to toulavá kočka, nebo byla u někoho doma. Ten ji určitě bude hledat a nejspíš jako první pokus zavolá do nejbližšího útulku. V každém případě do takového zařízení zavolej a oni už ti poradí, co máš dělat. Pokud u vás nic takového není, poptej se po okolí, případně vyvěs cedulky s popisem ( případně fotkou ) a rozvěš je po okolí. Než něco podnikneš, pořiď jí kočičí záchůdek ( krabice a natrhané papíry stačí ), dej jí vodu a nějaké granule pro kočky. Držíme palce a tlapičky. Sůwa a Wejřík ( kocourek )
Doplňuji:
Hledej na netu, já zatím našla jen inzerci zdarma :
http://zvirata­.megainzerce.cz/ztra­cena-nalezena-zvirata/karlo­varsky/index-1.htm
Možná by něco věděli na Městské policii.
Ve městě to není dobré pouštět kočku na ulici, pár dní to snad vydržíš a když nenajdeš původního majitele, třeba si kočičku vezme někdo ze známých 🙂

Upravil/a: Sůwa

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Joziin Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
danyy

Zkus najít poblíž nějakou záchranou stanici tam se jí ujmou :)
Doplňuji:
Jinak doplňuji že vykoupat byla podle následujícího článku chyba http://www.pro­kocky.estranky­.cz/clanky/co-delat_-kdyz-se-najde-kote_-kocka_.html

Upravil/a: danyy

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Nech kočku venku. Pokud se zatoulala, tak si bude hledat cestu domů. Jestliže je to případ, kdy ji nějaký „vzorný“ majitel podhodil, aby se jí zbavil, tak máš smůlu. Zřejmě se k tobě bude vracet. Tohle jsou stinné stránky soucitu se zvířaty. Kdo zvířata chová, měl by mít v sobě tolik zodpovědnosti, aby se postaral i o případné přírůstky, nebo aby se svá zvířata snažil najít, když se zatoulají.
Vystrčit kočku za dveře se neboj. Příště jí dej něco k snědku, ale nepouštěj ji domů. Vrátí se tam, kde skutečně bydlí.
Se sousedy jsme měli s kočkami dlouhou dobu veselo. Jejich kočky se chodily nažrat k nám, dokonce u nás párkrát vrhly koťata a pro změnu naše kočky to sousedům oplácely. Kočky jsou prostě tulačky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Někdy se může bývalý majitel spíš než na policii ptát po kočičce v útulku.
http://utulek­.kocka.sweb.cz/kon­takt_VELICHOV­.htm

před 3845 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nevím v jakém koutě KV žijete, tak posílám další odkaz:
http://www.zi­vefirmy.cz/psi-a-kocici-utulek-marianske-lazne_f1009932?­cz=689®ion=51

před 3845 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Joziin

Doplneni :
Kockou jsem nekolikrat doprovodil ven, po 5minutach jsem ji zase zacal slyset mnoukat a behala venku pod destem dezorientovana, dlasi den bylo to same, proste slo videt ze nevi kam ma jit, kocce je pod 5 mesicu

před 3846 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Joziin

Takze, po hovoru s rodici, je mozne ze bych si kocku i nechal a ujmul se ji, ale nejdrive se pokusim najit jeho majitele, pokud se tak nestane tak by bydlela u nas, dekuji za uzitecne odpovedi a rady ( hl. ten inzerat )
preji hezkou noc.

před 3846 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

To se hezky čte! Zřejmě budete fajn celá rodina. Pokud se ale jedná skutečně o kočičku a chcete jí poskytnout bezpečí a domov, vezmi jí po nějaké době k veterináři na vyšetření, odčervení a očkování a dohodni se na kastraci.
A ještě jednou díky za kočičku! 🙂

před 3845 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Udělal jsi mi velkou radost a kočička zas udělá radost celé tvé rodině. Původního majitele budeš asi hledat těžko, protože je půlka října a vypadá to na „prázdninové“ koťátko, které někdo vyhodil. Když budeš potřebovat nějakou radu, klidně mi napiš vnitřní poštou. Sůwa ♥

před 3846 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Kočka si sama cestu domů těžko najde a navíc jí hrozí přejetí autem, nebo napadení psem. Zřejmě máš srdíčko na pravém místě, tak se určitě o kočičku dokážeš postarat. Já měla taky vždycky různé bezdomovce, až ten poslední kocourek se v útulku narodil, ale stejně si prožil hodně špatného při prvním umístění v rodině. Teď je šťastný a já s ním 🙂

před 3846 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek