FatalAnonym

Jaký je rozdíl mezi truhlářem, stolařem a nábytkářem?

Ahoj. Byl bych rád, kdyby jste mi vysvětlili rozdíl mezi truhlářem, stolařem a nábytkářem.

Rozhoduji se totiž, na jaký obor se mám vydat na střední školu. Baví mě celkem práce se dřevem, takže proto se ptám.
Byl bych také rád, kdyby jste mi poradili na který z těchto oborů bych se měl raději dát.

Rozhoduji se mezi:

  • Kuchař, Čišník
  • Potom již zmiňovaný truhlář neo stolař nebo nábytkář (Záleží podle těch rozdílů)
  • A popřípadě zahradník …

Nejraději bych šel na Internát na policejní, jenže na to asi nemám známky (v 8. třídě šest trojek) a v poslední době je tam prý hodně nával.

byl bych tedy rád, kdyby jste mi vysvětlili jaké jsou ty rozdíly mezi Truhlářem atd…
A popřípadě mi poradili na který obor, mezi kterými se rozhoduji je asi nejlepší se vydat. (podle trhu práce, peněz atd.).

Předem děkuji za odpověd(i).

Nejlepší odpověď
mojitek

stolař= truhlář. Jinak chtěl bych opravit nejasnost co se týče „stavebního truhláře“.Jde o 3,5 letý obor,učí se tam vše,ale je to specializace spíš na sestavování už vyrobených dílů přímo na stavbě.Čili usazování oken,dveří,ves­tavěných skříní,kuchynských linek přímo na stavbě.Tuhle práci může dělat každá cvičená opice- Nedoporučuju- Když už truhlařinu,tak umělecký truhlář nebo nábytkář. Co se týče gastronomie,tak kuchař číšník-v tomhle oboru je obrovská konkurence,ale chytneš li dobrý místo můžeš vydělávat slušný peníze. Policisti to nemaj moc růžový a už několikrát jim byl snížen plat.Tak si vyber na co se chceš dát

Další odpovědi
talka

Jeden švagr je nábytkový truhlář a druhý stavební,
Doplňuji:
Doporučit však neumím.

Elen5105

Na obor kuchař, číšník bych nechodila. zdá se mi to velmi náročné. Především kuchař. Číšník už mi přijde lepší, ale i tak. Navíc si myslím, že je tam studentů hodně. Nad tím oborem bych ani nepřemýšlela. Truhlář se mi nezdát tak špatný, ale z tvých oborů bych si vybrala zahradníka. Zdá se mi nejlepší.