Persi147

Vysněná práce nebo škola ?

Dobrý den. Mám problém. Chodím do 3 ročníku na IT, ale ten obor mě absolutně přestal bavit(nesnáším ho) a je dost těžkej, tím pádem nemám na nic čas. Chtěl bych si vydělávat mou prací snů (Nebudu říkat co to je, protože by tomu plno dospělých lidí neporozumělo a smáli by se). Každopádně za par let to bude úplně normální práce jako profi fotbalista atd.. :) ) Ale je to těžký se prosadit a chce to pořádně trénovat. A já bych tomu chtěl věnovat maximum. Proto přemýšlím, že bych odešel do druháku na učňák s tím, že pokud by se to nepovedlo do vyučení, šel bych si dodělat někam maturitu. Mluvil jsem o tom už doma, ale zajímal by mě názor i ostatních.
Ve zkratce : Mám dat přednost před snem, nebo školou ? :/ Já mám jasno, ale doma je kvůli tomu dost problémů.

Nejlepší odpověď
arygnoc

za prvé: profesionálny futbalista nie je NORMÁLNA PRÁCA – je to dotovanie sponzormi, z príjmu návštevnosti (vstupeniek) futbalisti by nikdy taký príjem nemali, ako majú (a nie iba futbalisti).

za druhé:
vedomosti, resp. vo vašom prápade vzdelania, lebo na vedomosti očividne kašlete, vám nikto nevezme – a to ani v budúcnosti, pokiaľ školu poctivo absolvujete.

za tretie:
uvedomte si, že v živote vás stretne veľa vecím cez ktoré jednoducho budete musieť prejsť – a to bez ohľadu na to, či vás bavia alebo nie.

resumé:
lepšia mať vrabca v hrsti, ako holuba na streche.
školu (túto, alebo inú), rozhodne dokončite.
maturita je dnes už skôr minimum ako štandart.
po dokončení štúdií sa môžete kľudne venovať „profesii snov“, a to s istotou, že máte niečo v zálohe (aspoň vzdelanie) – veď čo keď v „profesii snov“ neuspejete?
nehovoriac o iných „podrazoch“ života (napr. choroba, úraz, >potreba< pracovať, rodina, … a tisíce iných „zákerností“).

😉

osobne si myslím, že „platy“ športovcov a pekných ľudí nebudú večnosť také, aké sú – každé hody raz skončia, a ľahko sa môže stať, že šport bude skutočne šport (a iné profesie) a nie byznys.

Další odpovědi
ivzez

Já se rodičům moc nedivím. Také bys nebyl nadšený, kdyby ti někdo po více
než dvou letech řekl, že jsi do něj a do jeho vzdělání „vrážel peníze zbytečně“.

Tvá „vysněná práce“ bude „úplně normální“ až za nějakou
dobu a do té doby bys měl být schopen se uživit i jinak.

Navíc svou „vysněnou práci“ můžeš dělat i s maturitou.
Podle mne bys měl dokončit, co jsi začal a po maturitě
se můžeš rozhodnout, co dál.

°°°°°°°°°°
Zmiňuješ trénink. Jestli jde o některý sport, nemůžeš se spoléhat,
že tě bude živit celý život, nebo že si během své sportovní kariéry
vyděláš tolik, abys až do konce života nemusel nic dělat.

Co budeš dělat po skončení sportovní kariéry? Půjdeš kopat příkopy?

xxx3

No, pokusím se hádat. Tipuju, že ta profese snů, na kterou se musí trénovat, bude asi hraní pc her (ať už v týmu, nebo sólově). Nebo snad pornoherectví? To by tady odpovídalo popisu ;)
Nicméně, pokud to za pár let (asi máš doma křišťálovou kouli) bude stejně normální jako profesionální fotbal, tak bych si opravdu nechal spíš zajít chuť a živil toho malého vrabečka v hrsti. Z těch mnoha desetitisíců fotbalistů, kteří u nás hrají různé ligy, se čistě fotbalem uživí pouhá hrstka (asi to bude sotva tisícovka hráčů – když započítám 2. ligu) a ještě mnohem menší hrstka se uživí tak, že budou po (brzkém) konci kariéry zajištění po zbytek života. Zkrátka a dobře, lepší opravdové vzdělání, než načančaný přelud.