Oliku141

Jaký je rozdíl mezi gymplem a strední?

Nejlepší odpověď
gecco

„strední“ – CO???
:-O
I gympl je střední škola.

Specializací gymplu je všestranná příprava studenta ke studiu VŠ (+ k tomu nějaký drobnosti).
Odborná SŠ naopak připravuje studenta na práci (pracovní proces) v oboru (+ nějaký drobnosti na VŠ).

Další odpovědi
simoneta

Po střední škole můžeš jít hledat práci a jsi jakoby už něco. Po gymlu ale musíš ještě na vejšku, protože jakoby máš jen gympl a ty se musíš ještě nějak zaměřit na nějaký obor konkrétně.

anonym

Úplné střední zakončené maturitní zkouškou je podle mě lepší jak gympl.

arygnoc

aj >gympl< je stredná škola.
slúži ako príprava na štúdium na vysokej škole, poskytuje všeobecné stredosškolské vzdelanie ukončené maturitou.
absolvent gymnázia je v pracovnom procese (zvyčajne) nepoužiteľný.

stredná odborná škola poskytuje odborné vzdelanie doplnené o všeobecné vzdelanie.
jej absolvent (zvyčajne) obdrží výučný list alebo doklad o odbornom vzdelaní a maturitné vysvedčenie (alebo rôzne kombinácie či iba maturitné vysvedčenie – všetko záleží na štúdijnom obore).
absolvent odbornej školy je už použiteľný i v praxi.
samozrejme môže pokračovať v štúdiu na vysokej škole.

;-Q

talka

Gympl je výborný jako všeobecné vzdělání i když se nepokračuje ve studiju na VŠ. Jsem absolvent gymplu a šla jsem – se zájmem o techniku – rovnou do konstrukce, nejprve jako kreslička.

gecco

Simoneta → …„jsi jakoby už něco“…
Ále houbeles – jako čerstvý absolvent libovolné školy nejsi ´nic´…
I když si to třeba nemyslíš…
😉

arygnoc

to by ste sa divil, koľko absolventov akejkoľvek školy si myslí, že už je NIEČO/NIEKTO.

a tak vyzerajú i ich predstavy o práci a mzde za ňu.

;-Q