England1522

Jaký je rozdíl mezi oborem ?

Ahoj, já jsem se jen tak díval na stránky dvou škol a bylo tam obráběč kovů a na té jiné školní stránce bylo Obráběč kovů – obsluha CNC strojů :) je v tom nějaký rozdíl? (Obráběč kovů a Obráběč kovů – obsluha CNC strojů ) děkuju :)

Doplňuji:

Nejlepší odpověď

V první možnosti se budete učit na klasikách (konvenční stroje) kde se vše dělá ručně.
V druhé možnosti jsou počítačové řízené stroje.
Lepší je druhá možnost, protože tam se stejně ze začátku učí na těch klasických, takže budeš umět oboje.

Dochy

Radši si to ověř… Ať projdeš obojím a pokud možno máš opravdu šanci si na ten stroj sáhnout. Nedávno jsem byl na škole (zaměření je jiné, obrábění mají spíš jako doplňkové) kde bývali soustruhy a teď mají jen simulátory CNC. Snad z důvodubezpeč­nosti… Učitel na to nadával, že teď žáci nemají to železo v ruce a diví de, že jim simulátor háže chybu..... Když mu naprogramovali odebrání 4cm špony