Jaký je rozdíl mezi reputací a image firmy?

Nejlepší odpověď
anonym

Reputace je vážnost firmy a její dobrá pověs. Lze ji mít, nebo ji ztratit.
Image firmy je její vnější podobou, jejím obrazem, jak působí na veřejnost. Zde nemusí jít vždy jen o kladné stránky hodnocení.

Další odpovědi
hanulka11

Zásadním (mnohdy také jediným) kritériem, podle kterého se rozhoduje, zda se jedná
o reputaci či image, je délka období, ke kterému se reputace a image vztahují. Podle tohoto
hlediska je image krátkodobou záleţitostí, zatímco reputace je mnohem dlouhodobější.
Reputace je tedy ovlivňována faktory dlouhodobějšího charakteru, například přístupem firmy
k zákazníkům (doprava a montáţ zdarma, záruka, odborný servis apod.), kvalitou vyráběných
produktů, kvalifikovaností zaměstnanců, apod. Naproti tomu ke změně image (ať uţ
k horšímu nebo k lepšímu) stačí v krátkodobém časovém intervalu učinit rozhodnutí

http://is.muni­.cz/th/322829/es­f_b/BP_Reputa­ce_podniku_el­._verze.pdf