Hanz Blažek

Jak správně začít posilovat ?

Jsem naprostý začátečník v oblasti posilování, jakými cviky bych měl začít abych nestrácel čas ? Samozřejmě chci navšťevovat posilovnu, né cvičit doma.

Odpovědi
krispin

Já bych to viděl trochu jinak: mrtvý tah není cvik pro začátečníka, nejdřív musíš trochu zpevnit celé tělo. Začni klidně cviky s vlastní vahou (přítahy na hrazdě na x způsobů, kliky na široko, na úzko, hyperextenze na záda. Do toho cviky s jednoručkami, nehrozí u nich takové riziko úrazu jako u velkých činek. Klidně i ten bench press jeď jenom s jednoručkami, je to tak dokonce efektivnější a zapojíš víc svalových skupin. Stroje jsou příliš izolované tak se snaž je používat jen na cviky, které jinak nenahradíš (stahování kladky za hlavou nebo na triceps je ok).

No a pak samozřejmě strava, ta je MINIMÁLNĚ stejně tak důležitá jako cvičení. Tvoje tělo bude potřebovat více vitamínů (hlavně céčka, hořčík a zinek), bílkovin (cca 1,5 až 2 gramy na jeden kilogram tvojí tělesné váhy – denně), rychlých i pomalých sacharidů a ano, taky nějaké ty tuky…

Hlavně začít pomalu a postupně zvyšovat zátěž, po pár měsících trochu obměnit cviky i počty opakování a necvičit když něco bolí nebo pociťuješ příznaky přetrénování.

anonym

nejlépe začít chůzí do vzdálenosti 4–7 km (denně), žádné MHD a podobně a pak přidat fit centrum, kde poradí.

huxa

nechceš hubnout, ale posilovat, takže jíst co nejvíce bílkovin a nebát se i energetických nápojů, keratinu, …
benčem nec neztratíš, mrtvým tahem také ne (pozor, musí ti to někdo důkladně vysvětlit, jinak si můžeš pěkně odvařit záda), dále zvedat činky, to s těma nohama, jak zvedáš závaží také neuškodí :) vlastně si můžeš během půlhodinky projít všechny stroje v posilovně