Frantich

Jak začít posilovat-doma

Je mi skoro 15let,mám 175cm-55kg a chtěl bych začít posilovat,mám hrozně slabé ruce (tak že udělám sotva 5 kliků a jsem na umření :D) oproti ostatním klukům ve třídě a prostě chtěl bych je nějak dohnat.Jak mám začít a co k tomu budu potřebovat?

Odpovědi
krchnak

Pokud jsi vyhublý, tak nemáš z čeho svaly vybudovat. Doporučuju ti koupit si nějaký gainer (nebát se investovat i do dražšího), později se vyplatí investovat třeba i do nějakého poradce, aby ti sestavil jídelníček a cvičební plán. Dále snad jen doporučím jídlo bohaté na bílkoviny… Chce to čas a pevné nervy :) Hodně štěstí!

autacek

Nejlepší je začít jíst vhodnou stravu abys přibrala následně postupně navyšoval zátěžové dávky, to znamená, že první týden si uděláš každý den ráno, odpoledne a večer jen pět kliků, a druhý týden to již budou série po šesti… Přidat můžeš i jiné cviky, jako dřepy, sklapovačky, pokud máš nějaké cvičební náčiní, jako činky či tak, tak i to. Pochopitelně nečekej žádnou dramatickou rychlost ve zlepšení svého stavu, ale budeš-li cvičit takto pravidelně, budeš sám překvapen, že to přeci jen trochu pomůže, alespoň na fyzičku a kondici. No a pak existuje pochopitelně i literatura či posilovací centra a odborné vedení, pro začátek si ale bohatě vystačíš sám.

nutrimax.cz

Začátky jsou nejtěžší, ale neboj se toho. Zkus si udělat lepší jídelníček, rozvrhni trénink a poté doporučuji i doplňky stravy (jako výše zmíněný gainer) – http://www.nu­trimax.cz/sacha­ridy-gainery/ a protein http://www.nu­trimax.cz/pro­teiny-bilkoviny/. Gainery ti pomohou se zvýšením tělesné hmotnosti a proteiny ti doplní potřebné bílkoviny, pokud nemáš bohatou a pestrou stravu.

Celkově budeš potřebovat hlavně vůli, abys dodržoval pravidelně stanovené trénink a stravování.

Zdroj: www.nutrimax.cz