Weroniq

jak se pozná, že je cvičení efektivní?

lze nějak všeobecně říct, po jak dlouhé nebo jak namáhavé fyzické aktivitě je to nějakým způsobem efektivní? že se začnou spalovat tuky a nějak formovat postava
asi není nejlepší cvičit do úplného vyčerpání nebo až do bolesti svalů, ale zase aby to nebylo jen na lehké zapocení a nic to nepřinášelo..

Nejlepší odpověď
hanny 2

Všeobecně to říct nelze,záleží na tom,kolik tuku máš navíc a také na tělesném metabolismu.Určitě není dobré najednou začít tělo mordovat do vyčerpání,ale zatěžovat postupně.Řekla bych,že to trvá tak 2–3měsíce,než se začne postava formovat – řečeno velmi obecně.

Další odpovědi
Michal Kole

Jednoduše,

že vysílením upadneš do bezvědomí a jsi spocená a smrdíš (potem) jako prase

😁 😁 😁

Ono nejde se hýbat, ale hýbat se SPRÁVNÉ !!!

Nejlepší je cvičit před webcamerou, aby tě mohl tvůj trenér z fitka při cvičení doma kontrolovat.

Sancha

Záleží na věku a kondici. Pohyb by měl být součástí života a ne jen po určitou dobu.
Do úplného vyčerpání rozhodně ne!!
Začít pomalu a sama zjistíš na co máš. Sežeň si další info a zapoj celé tělo do cvičení.
Pokud se obden zapotíš u cvičení brzo poznáš výsledky.

karbo

Pokud chcete efektivně a správně hubnout je nutné se vyvarovat mnoha chybám, které mohou Vaši snahu znehodnotit. Není důležité během cvičení lapat po dechu a pohybovat se na hranici vyčerpání, ale to, kolikrát za minutu Vaše srdce stáhne (tepová frekvence, TF). Pokud to přeháníte a Vaše srdce bije jako o závod frekvencí kolem 170 a více úderů za minutu, můžete si být jisti, že se dřete téměř zbytečně. Vaše tělo není schopno v tomto stavu tuky spalovat. Spaluje pouze cukry a pokud i ty tělu dojdou začne spalovat svalovou hmotu.

Abyste efektivně hubli, tedy spalovali tuky, musíte docílit tzv. aerobní činnosti, což je dlouhodobá sportovní činnost s délkou nad 20 minut se stálou záteží pro organismus, u níž vaše srdce tepe optimální rychlostí. Tato optimální rychlost (tepová frekvence) se pohybuje někde mezi 120 – 145 tepy v závislosti na pohlaví, věku, výšce postavy a hmotnosti. Je nutné ji tedy vždy počítat pro každého jednice individuálně.
Vice najdete na mých stránkách.

Zdroj: http://kbaero­bik.webnode.cz/new­s/jak-spravne-cvicit-se-sporttesterem-/