Vojtěch

Jak přeregistrovat auto

Nemám zkušenost, a tak prosím o radu. Firma, pro kterou pracuji, mi nabízí k odkoupení auto. Sídlo má v Praze, já však potřebuji auto přihlásit na Moravě. Odhlášení auta i přihlášení bych měl provést sám. Z toho co mi bylo řečeno jsem pochopil, že auto musím odhlásit v Praze, odmontovat z auta značky, dovézt je na Moravu, kde je odevzdám a zaregistruji vozidlo na sebe. Takto bych se ale musel pro auto ještě vracet zpět do Prahy. Není možné to provést jiným způsobem, abych do Prahy nemusel cestovat dvakrát? Například auto odhlásit, převézt na Moravu…? Nemá s tím prosím někdo zkušenost? Za odpovědi předem díky.
Doplňuji:
Cukrar: Skvělé, děkuji za odpověď. Jen ještě dotaz ohledně toho pojištění. Po odhlášení lze vozidlo převézt na Moravu ještě pod pojištěním původního majitele (zelená karta je platná až někdy do prosince) nebo již při převozu musím mít sjednánu novou pojistku? Děkuji.

Nejlepší odpověď
cukrar

Vojtěchu, máte špatné informace.
Vezmete techničák, je tam razítko, kde je vozidlo registrováno. Vezmete i plnou moc od osoby či firmy, která je uvedena na posledním místě v techničáku. Vyplníte žádost a dojdete v Praze na evidenci vozidel a tam provedete zmenu vlastníka (polopřevod). Pak se rozjedete s autem na Moravu, do svého bydliště, kde dokončíte polopřevod. Je nuné ještě před dokončením převodu navštívit evidenční kontrolu na stanici stk.
Pak budete zapsán na pozici vlastníke. Ještě je nutné domluvit se s pojištěním vozidla. Nesmíte míte jediný den prodlevu v pojištění!!
Stačí takto?

Doplňuji:
Pozor na platnost zelené karty. na ní nelze poznat kdy je neplatná. Příklad, odjeta na Moravu s platnou kartou, ale druhý den bývalí vlastník zruší pojistné. Tak ten den skončí a vy máte na kartě jiné datum…
proto je třeba se domluvit s pordejcem kdy ukončí pojištění. Vy ten den musíte sjednat nové. nesmí být den mezera, nebo čkp vyskočí po Vás a bude chtí 50 Kč za den + 220 Kč poplatky..
Bacha na to..

Další odpovědi
anonym

Upřesním jako pojišťovák to pojištění: Datum počátku Vašeho pojištění by mělo být totožné s datem koupě vozidla (maximálně o den pozeději). Takže pokud auto odkoupíte 15.9.2012, tak ke stejnému dni byste měl uzavřít i pojistnou smlouvu (povinné ručení). Uvědomte si, že auto je pojištěno na konkrétního pojistníka. Pokud máte z nějakého předchozího pojištění potvrzení o bezeškodním průběhu pojištění, nezapomeňte tento doklad odevzdat pojišťovně. No a u většiny pojišťoven platí i sleva za souběh dalších pojištění, tak pokud to bude u stejné pojišťovny, tak si nachystejte i čísla dalších pojistných smluv.
Zelená karta se má odevzdat pojišťovně při rušení pojistné smlouvy, takže to, že je platná ještě několik měsíců, Vám není nic platné. S novou pojistnou smlouvou dostanete kartu novou. Pojistné si můžete sjednat čtvrtletní,po­loletní a roční. Takže žádný strach, že to bude naráz hodně peněz. Při podání výpovědi smlouvy má vyšší četnost splátek pojistného výhodu, že nemusíte podávat výpověď 6 týdnů před výročím pojistné smlouvy, ale můžete ji podat 6 týdnů před následující splátkou.