len2608

Přepis zpět na majitele

Dobrý den, koupila jsem auto, jsem v polopřevodu, musela jsem ale odstoupit od kupní smlouvy a auto vracím. Jak je to s přepsáním zpět na majitele, musí to udělat on osobně, nebo mohu i já, třeba s plnou mocí? Děkuji

Odpovědi
anonym

Pokud je auto v polopřevodu, tak není přepsané na nového majitele.
Doporučuji zajít na dopravku a písemné odstoupení jim doložit, pro váš klid.

briliant

nejbezpečnější bude se zeptat přímo na příslušném registru vozidel

cukrar

Len, musíte sdělit na koho byl polopřevod napsán? Prodejce Vám prodal vozidlo a nechal to na Vás odhlásit? Pokud vy si ta na sebe nedohlásíte, nebude s Vámi jednat evidence vozidel…
Takže si vše musí zařídit prodejce, vy si hlavně schovejte doklady o vrácení vozidla..

len2608

Prodejce se odhlásil, mě jako kupujícího dal do polopřevodu. Teď auto vracím, prodávající souhlasí a podle něj mám jít na dopravku já, že on s tím nic neudělá. Já myslím, že to musí zařídit prodejce, když se stává zpět vlastníkem.