Sandra

Jaké potřebuji dokumenty k přihlášení auta?

Jaké potřebuji dokumenty k přihlášení auta? Jde o ojeté auto.

Odpovědi
Lencis

Registrace vozidel

Potřebujete-li přihlásit vozidlo do evidence motorových vozidel (tj. na příslušném registru vozidel), budete si muset obstarat několik nezbytných dokumentů.

Pokud potřebujete přepsat auto na nového vlastníka, je nutné provést nejdříve odhlášení vozidla a pokud se jedná o tentýž kraj, je možné provést rovnou i jeho přihlášení (v opačném případě je nutné nejdříve provést odhlášení a při přihlášení v jiném kraji navíc odevzdat registrační značky). Vzhledem k novele zákona o povinném ručení a přísnému vymáhaní dlužného pojistného ze strany ČKP (Česká kancelář pojistitelů), doporučujeme, aby byla vždy sepsána kupní smlouva s přesným vymezením podmínek pro odstoupení jedné ze smluvních stran. Původní vlastník by si měl ohlídal, že vozidlo bylo skutečně odhlášeno na nového provozovatele a tím na něj přecházejí i veškeré povinnosti k vozidlu (mimo jiné hradit povinné ručení). Vlastní registraci vozidla nemusíte zajišťovat osobně, ale můžete na základě neověřené plné moce pověřit třetí osobu. Vždy však bude nutné pro přihlášení vozidla předložit velký a malý technický průkaz, zelenou kartu v originálu (u společnosti PřepiServis je možné objednat si jak službu přepsání vozidla, tak i zajištění povinného ručení dle individuálních potřeb), protokol o evidenční prohlídce (znějící již na nového vlastníka a jeho bydliště) a v neposlední řadě doklad totožnosti. Pokud je vozidlo vedeno na firmu, tak odpovídající doklad (např. výpis z OR v originále či ověřené kopii apod.) a v případě, že za firmu jedná třetí osoba, tak musí mít k dispozici plnou moc podepsanou odpovědnou osobou dle výpisu z OR (např. jednatelem společnosti).

Zdroj: http://www.registr-vozidel.cz/

Attack-design

malý TP velký TP pokud bylo na někoho auto odhlášeno a on ho na sebe nepřihlásil, tak jeho čestné prohlášení o tom že neužívá vozidlo,možno kupní smlouvu, vyplněný formulář k převodu no a samozřejmě peníze

pepee32

vše najdete na portálech prodejce