Bronzový

Výpověd pojistné smlouvy - povinné ručení - jak na to?

Mám povinné ručení u České podnikatelské pojištovny,splatnost pro letošní rok je v září. Chci změnit pojištovnu,našla jsem v porovnávači mnohem výhodnější finanční nabídku,při stejných,ba i lepších službách.Než bych přečetla obchodní podmínky zešedivím,prosím o srozumitelnější podání,nejlépe ze zkušenosti. Díky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Pojistku můžete zrušit při výročí, to je až září. Nebo, že nahlásíte změnu vlastníka, ukážete jim kupní smlouvu. Některé pojištovky ale chtějí zápis z techničáku, což jim nepřísluší.
Nebo další možnost, uložit značky na jeden den (stačí půl den) do depozita.
Poslední možnost je, že dojdete do pojištovny a řeknete, buďto mě uděláte pojistku za tolik!! nebo jdu ke konkurenci.
ICQ 55180641

Další odpovědi:

Pojistná smlouva se vypovídá 6 týdnů před jejím výročím, to znamená ve Tvém případě do poloviny srpna poslat výpověď. Jinak je to u smluv, které mají jiné než roční úhrady. Když se platí pololetní nebo dokonce čtvrtletní splátky, tak pojišťovna zpravidla uzná jako výpovědní termín i termín následující splátky. Opět platí pravidlo, že výpověď musí být v pojišťovně 6 týdnů před tímto termínem.
Obejít tuto podmínku se dá prodejem vozidla. Potom také byla hojně využívána možnost odevzdat SPZ do depozitu, na základě potvrzení zrušit pojistnou smlouvu a po vyzvednutí SPZ se pojistit kdekoliv jinde.

Bronzový

Přešel jsem k jiné a ona to za mě vyřídila.

nejrychlejší je použít depozit

Diskuze k otázce

jan1510

Depozit, případně vyčkat a ukončit 6 týdnů před skončením pojištění. Doporučuji využít na povinné ručení http://www.klikpojisteni.cz/…

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.