loosi

Mohu zrušit havarijní pojištění a ponechat si jen povinné? Nebo musím obojí dohromady? Díky

Nejlepší odpověď
anonym

Havarijní pojištění je samostatný pojistný produkt a na zákonné pojištění – povinné ručení – není vázáno, ačkoliv je můžete mít uzavřeno v rámci jednoho formuláře pojišťovny. Výpověď musíte podat 6 týdnů před výročím pojistné smlouvy. Jestliže máte splátky pojištění, výpověď podejte 6 týdnů před termínem následující splátky. U výpovědi havarijního pojištění předčasně platí totéž, co u povinného ručení s tím rozdílem, že nemáte povinnost se pojistit znovu. Nezapomeňte si vyžádat doklad o bezeškodním průběhu pojištění pro případ, že budete v budoucnu havarijní pojištění znovu potřebovat uzavřít.

Další odpovědi
tom004

Jestli máš auto s nějakou povinností,le­asing,úvěr,ap­.,který ještě splácíš,tak to nepůjde.Posky­tovatel finančních prostředků se tak chrání proti možným „škodám“. Jestli je vůz Tvůj,bez závazků,potom není problém havarijní pojištění,po domluvě s pojišťovnou ukončit.

cukrar

Ano, jistě, normálně se to tak dělá…nebo si myslíte, že jednou uzavřete havarijní a je pak na celý život?