maja49

zelená karta

Co se vozí v autě? obě části zelené karty (originál i duplikát)? Nebo jen jedna. A stále platí to, že doklad o zaplacení není nutné vozit s sebou? A k čemu zelená karta vůbec slouží?

Děkuji

Odpovědi
anonym

Zelená karta je dnes jediným dokladem o sjednaném povinném ručení. Vy máte vozit v autě originál. Duplikát si zatím založte doma. Doklad o zaplacení dnes již není zapotřebí předkládat při kontrole policii, protože pojišťovny mají dnes takovou pozici a natolik fungující prostředky k vymáhání nedoplatků na pojištění, že není třeba, aby tuto záležitost řešila policie.

jirkaho

Zásadně obě.
Pokud nastane v zahraničí nehoda, tak si mohou policisté nehat jeden kus zelené karty a pokud Vás budou kontrolovat později, tak se nemáte jak prokázat, že máte pojíštení k autu.

martinnovick

Musíte vozit v autě originál ve své podstatě je to doklad o zaplacení povinného ručení http://www.klik­pojisteni.cz/ze­lena-karta/