Sezam1

Není to nízká částka u pojištění vozidel – více v doplnění?

Dobrý den,pojišťovák mi udělal nové povinné ručení.S tím že mi snížil pojistné plnění z 50mil. na 35mil.Není to málo?Nebo se mi to jen zdá?

Původní neotázka
Pojištění vozidel,snížení plnění

Odpovědi
Drap

Málo na co? Záleží co se stane. Pokud při pojistné události vznikne škoda 100 milionů, tak i 50 milionů je málo.

Zaibatsu

35 milionů je zákonné minimum. Záleží na tom, co se stane. Když vyhodíš autobus z dálnice a zkryplíš mnoho lidí, nemusí to stačit na náhradách škody všech poškozeným. Totéž třeba nehoda s vlakem na přejezdu. Ale obecně je naděje na škodu nad 35 milionů dost malá.

cukrar

Jsem pro nejnižší limit, je necelé 1% škod nad 35 milionu škody na jednu nehodu.

Arne1

Osobně nikomu limit 35/35 nenabízím a pokud by to extra chtěl a nenechal se přesvědčit, tak jedině s podpisem že si to specielně přál. I z mimopojiš­ťováckých kruhů jsem slyšel zkazky jak pán se starým Fáčkem udělal na polňačce škodu za za 40 melounů – a to bylo v levném Česku. Těch pár korun rozdílu za to nestojí.

Sezam1

Pojišťovák mi udělal novou pojistku.Říkal že to je za stejných pravidel a plnění ale s mými bonusy že je to za mín.Po předčtení jsem přišel na to že mi to snížil z 50mil.na 35mil.bez toho aniž by se mě ptal nebo by mě na to upozornil.