Převod vozidla mezi manželi

Když převádím svůj osobní vůz na manželku, bude ona potřebovat k přihlášení na sebe i kupní smlouvu?
Za vůz mi samozřejmě platit nic nebude 🙂

Díky

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Kupní smlouva není třeba při žádném prodeji motorového vozidla. Je však lepší ji mít pro pozdější nesrovnalosti. Faktická změna vlastnictví je dána až zápisem-přepisem v registru vozidel.
Dovoluji si upozornit na nutnost evidenční kontroly na STK, dále na uzavření pojistky, přičemž tuto není třeba měnit v případě, že by ona byla uvedena jako majitel a provozovatel a vy jako pojistník, ale důležité je hrazení pojistného a dále bude vyměřen správní poplatek za přepis v registru vozidel a případně ekologická daň pokud ji vozidlo podléhá nebo pokud nebyla zaplacena již dříve.
Odpověď na otázku zní, není třeba kupní smlouvy.

Další odpovědi
Marky71

Nebude:-)