Kokos006

Jak bojovat s komedony a velmi mastnou pokožkou?

Dobrý den, mám velmi mastnou pokožku s komedony, doporučili byste mi nějaký přípravek nebo cokoliv jiného na doma ?
Minerální mýdla proti akné a mastné pokožce mi pomohla asi na prvních 5 minut :/
Mockrát děkuju :)

Odpovědi
Kepler

Je to dost složitá záležitost a nestačí jen používat nějaký přípravek. Léčbu by měl doporučit dermatolog.

Léčba akné závisí na typu akné, stupni postižení a rozsahu změn. V zásadě lze léčbu rozdělit na místní a celkovou. K místním lékům patří komedolytika, léky antibakteriální a ostatní. Jde o léčbu dlouhodobou, která vyžaduje trpělivost lékaře i pacienta. Doporučuje se používat kombinace lokálních léků, zvažovat použití léků v celkové aplikaci. Pacient má dbát o zvýšenou hygienu kůže, omezit pobyt na slunci, často se uvádí zhoršení u moře (působení UV záření, výrazné pocení, zvýšení tvorby kožního mazu).

Komedolytika. Komedolytika působí tak, že uvolňují již vytvořené komedony a zabraňují jejich opětovnému vzniku.
Antibakteriální látky. Antibiotika hubí bakterie, které způsobují zánět. Mezi nejčastější léky patří zejména ty s obsahem benzoylperoxidu, kyseliny azelaové. Také jsou vhodná lokální antibiotika.

Více zde: https://www.ces­kenemoci.cz/ko­medony-pcz-1092-7283.html

terry

2× denně čistit kvalitnějšími přípravky na mastnou pokožku. Dodržuj 3 základní kroky. Odkaz dát nemohu, smazali by to.
Čistění, tonizace a výživa.
Vydrž to, vím, že to není příjemné, na nějakou dobu se to srovná. Projít si tím musel skoro každý.

orestez

Prosím, a jednáme o obličej? Vy, Kokos006 disponujete velmi aktivní pokožkou. To není k zahození. Slečno, ptáte se pro to, že musíte nějak snášet to hrozné počasí, cca 30°C, nebo pro pohled?
No, co dál, nikomu z nás to nevadí, ani to nevnímáme.
Takže už z mého místa vychází voda z potních žláz. Není to mastná pokožka.

Možný způsob, jak chránit pokožku hlavy před zvýšenou mastnotou je, že nikdy, ani pod vodou nebudete prsty masírovat vlasy. Ani za sucha, takzvané drbání. Abyste neaktivovala ony mazové buňky, které se pak mohou omývat každou hodinu.
Přidám link
https://www.y­outube.com/chan­nel/UCoaQwOQ_1R0grcnd­eClgEtQ na Ondru Bortel.