Co mám dělat s obezitou, aneb.CO MÁM JÍST???

Dobrý večer, jsem obézní, protože moc nesportuji : příjdu ze školy v 13:00 hod, naobědvám se, udělám domácí práci – min. 4.hod. mezitím si dám něco k jídlu pak se učím – min 2.hod a večeřím, pak jdu spát. Co bych měla jíst, aby to nebylo tučné (HLAVNĚ ABY TO NEBYLO DRAHÉ) a nepřibrala bych ?????

Děkuji (věk je okolo 16 let)
Doplňuji:
Je problém, že nemám čas sportovat, musím nosit ze školy maximálně trojky......Já na sport prostě nemám čas!!!!!!:´(

Nejlepší odpověď
nanif

nikde nevidím kolik měříš a vážíš, dokud to nenapíšeš, nemají odpovědi smysl!

Další odpovědi
zzzzz

Hlavně začít sportovat!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zajdi k tvé lékařce a popros ji, ať tě pošle na vyšetření s obezitou. Tam bude specialista, který ti pomůže sestavit jídelníček a vlastně i celkový režim. Vše bude ušito jen pro tebe na míru. Pokud to budeš na 100% dodržovat, tak to zabere a do roka budeš podstatně hubenější. Pamatuj ale na jedno, bez sportu to nepůjde.
Doplňuji:
Pokud na sport nemáš čas, tak nezhubneš. Petro neraď ji nesmysly, Jíst se nemá málo!!!!!!!!!!!! Jíst se má správně a člověku, který má problém s váhou dokáže jídelníček sestavit pouze odborník.

petra15

Hlavne ne abys zacala sportovat ! Tvoje vaha by velmi zatezovala klouby, hlavne kolena–a na to moc pozor. Nejdriv musis ubrat(a pak sportovat) a to pres jidlo, a je jedno,co jis, hlavne MAAALOO, – v malych porcich casteji .
Doplňuji:
zzzzz, pro me za me at treba praskne, at se cpe, kdyz se nema jist malo---je to o vuli, a to se mne vuuubeeec netyka, ja mam vuli jak provaz.....me muzou tak zkusit nabidnout nekde neco, to s nima vybehnu…

klob1

Záleží, jakou máš skutečnou výšku a váhu. Potom jestli ta váha se stále drží nebo ne? A jestli ta tvá postava je už vrozená?
Možná dojdeš až na konec mé odpovědi, třeba neodpovím, tak podle tvých představ, ale třeba něco ti napomůže.
Někdy tzv. obezita může být jen psychického faktoru. Třeba to, že by jsi skutečně měla mít čas jít chvilku ven, je důležité! Nestačí jen do školy
a ze školy, ale i třeba v tomto čase, můžeš kousek cesty proběhnout při cestě. Pročistí se organizmus, tedy ne v Praze. Tak jistě to asi nejde, pokud máš střevíčky na vysokém podpatku. A nějaké šaty. Nemusíš vyloženě běžet, ale stačí jít rychleji.
Někdy i kouření může být právě dalším faktorem. Moc lidí si myslí, že přibere, ale není to pravdou. To je jen v jejich mysli, že si to myslí právě.
Nejhorší je přestat jíst a držet nějakou šílenou dietu. Stačí jen si upravit jídelníček. Jak se říká má se od všeho trochu, ale nesmí se to přehánět. Nebo dělej pohyb o víkendu, když to nejde v týdnu. Myslím, že máte tělocvik ne? Tam také dostaneš pohyb.
Také jsou různé blázniviny, které si připneš, a oni s tebou po chvilkách cloumají a nahrazují aktivní pohyb.
Ono chce zjistit skutečnou příčinu a podstatu dané tzv. obezity. Pak se dá lehčeji říci co dělat, každému člověku prospěje něco jiného. Jsou lidé, že
i kdyby snědli celou krávu, tak nepřiberou a druzí zase neshodí, pokud je to dané. Jinak pokud to je dáno jen nějaký faktorem, který ovlivňuje změnu váhy, který vadí pak zdraví, tak pak se s tím dá něco dělat. Někteří lidé berou
na váze, ale pak naberou o to více.
Jde o to, jestli ti to vadí nějak zdravotně nebo ne? Jestli máš nějaké potíže? Někdy dost dívek si myslí, že jsou obézní a nejsou. Byl zde přírodní produkt, který fungoval, mořské řasy a od Indiánů, co oni používají. Skutečně funguje, ale musí být předpoklad, že to není už dané přírodou člověku.
Jíst možná to co jí člověk, který chce přibrat na váze, tak si to vyměnit. Protože on nepřibere z jídelníčku, který jí. Ale zase to je u předpokladu, že to není jako vrozené, ale jen v životě ovlivněné.
Může to být také dané tvou psychikou z těch známek, že se snažíš a mozku nedáš třeba ani odpočinout na čerstvém vzduchu, takže místo oddechu ten mozek začne tě nutit více jíst. A z toho si čerpat nadbytečnou energii v těle. Chce to změřit i energii v těle, pak z těch hodnot se dá určit, co je skutečnou příčinou tvé tzv. nadváhy. A pak tělu pomoci to vyrovnat. Ono tělo umí si to urovnat a není k tomu ani potřeba nějaká chemie. Jen se musí určit, jestli je to dané už v narození člověka nebo jen okolní faktor. Jsou látky v přírodě, které byli dáni člověku, aby v takových stavech je mohl použít, jen právě se musí vědět kolik čeho a s čím. Takže pak se to určí na konkrétní stav člověka.
Bez toho to nejde. A jistě bez vidiny člověka to nelze určit a radit.
Jen někdy stačí změnit přirozený stav těla a pak tělo na to reaguje svým způsobem.
Chce to vědět a vidět více, změřit, pak se dá ledaco poradit.
Třeba i nějaká operace může zapříčinit obezitu, pak je také otázka, konkrétně
z čeho ta obezita vzniká. Může to být i třeba obsahem vody v těle a jejich odvedení z těla. I tomu se dá někdy pomoci a poté tělo ubere na váze a spraví se.

Luciet

Opakovaně vložená odpověď – ( http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/rady-tipy-k-hubnuti-jak-trenovat-vuli )

Nejprve dohlédněte na to, abyste jedla PRAVIDELNĚ. Pokud si vaše tělo zvykne, že dostane v určitou dobu najíst, nebude tak ukládat energii z jídla na ,,horší časy" – to je velmi důležité.

Porce jídla vyvažujte zeleninou a dodržujte pitný režim (vhodná je čistá voda s citronem). Bílé pečivo nahraďte celozrnným a obohaťte svůj jídelníček o vlákninu a potraviny s nízkým glykemickým indexem = budete se cítit déle sytá. Vybírejte si také potraviny s nižším obsahem tuků a cukrů.
Pro začátek stačí, když si dopřejete (nejlépe každý den) procházky rychlejší chůzí, při níž spalujete kalorie více než při běhu.
Jezte v klidu, nejlépe v soukromí a důkledně žvýkejte. Pocit nasycení se dostaví obvykle do 20-ti minut. ---

Zde přidávám užitečný odkaz: http://prozeny­.blesk.cz/cla­nek/pro-zeny-diety/128371/50-nejucinnejsich-zroutu-tuku-aneb-i-s-jidlem-muzete-hubnout.html

Doporučuji celozrnný chléb od VitaStar (500g) s vysokým obsahem vlákniny – k dostání v Kauflandu do 25,–
Vybírejte si jogurty do 3% a nízkotučné sýry do 30 % tuku v sušině. Zvyšte podíl ovoce a zeleniny ve stravě – nahrazujte rafinované potraviny vhodnějšími variantami.
Jako přílohu k jídlům bych zvolila např. celozrnný kuskus (k dostání od 40,–/500g – postačí 30g suchých těstovin)
Vybírejte si rostlinné margaríny nejlépe do 25–50% tuku.
Maso – nejvhodnější jsou ryby a drůbež bež kůže.

Další užitečné rady najdete také na mém blogu – www.lucie-t.blog.cz

Beer4Real

Hlodej víc zeleniny, ovoce, pij hodně čisté vody, ne ty slazené coly apod.
15 minut na večerni prochazku či mírný výklus si vždy najdeš.
Doplňuji:
Nečti to od Petry 15.
Jedině aktivním sportem a pohybem lze úspěšně bojovat s obezitou ;)

WTF

nejlepší bude začít tím, že se přestaneš vymlouvat na to, že nemáš čas…pokud tohle nesplníš, vykašli se na to, neřeš to a zvykni si na obezitu:-)

petra15

jist muzes opravdu co chces, nehraje to zadnou roli, ja jim taky vsechno, ale davam si pozor aby to nebylo moc. Na navsteve si pochutnam na trech dortech(coz mi tady vycitali), ale pak uz jim do vecera jen malickost a mam 53kg. Kolik vazis ?

petra15

Beer4Real
Jedine aktivnim sportem? A s 50kg batohem na zadech? Rekla bych, ze ve 40 uz bude na voziku…