Avatar uživatele
FikeCZ

Dotaz ohledně povinného ručení na auto , poradíte mi?

Dobrý den , jsem čerstvý řidič a chtěl jsem se zeptat ohledně povinného ručení :) .. Jako nový řidič je jasné ,že za pojistku vyplácnu minimálně 10.000 ..V případě že bych provozovatele napsal dejme tomu bratra který má řidičský průkaz déle a sebe jako majitele mělo by to byt levnější ,jestli se teda nepletu?.. Ale nedokazali jsme se dohledat na odpovědi..Kdo platí škodu a nebo co by se stalo,kdybych vozidlo naboural já ? Hrál by potom provozovatel ( bratr) nějakou roli? Díky :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzlatokopka před 3269 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Ty budeš normálně majitel auta a bratr pokud je starší 26 let (bude to levnější) sjedná pojistku na sebe.

Můj manžel má auto psané na sebe a nemá bonusy, on je majitel auta, ale ja jsem pojistník, protože mám bonusy. Pojišťovna s tím problém nemá.

Jediný problém může být v pojistných podmínkách, kde některé pojišťovny mají, že auto nesmí řídit osoba mladší 26let. Musíš je pečlivě prostudovat.
Doplňuji:
Dobré je i pojistit to na jednoho z rodičů, nebo prarodičů, hrozí, že příjde o bonusy, ale ten si to pak může pojistiit na někoho dalšího-staršího.

Pro mladé je auto nepojistitelné:-(((

Upravil/a: zzzlatokopka

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Povinné ručení je na auto a na idiče, váš bratr vám nepomůže. Co se týče ceny, tak 10 je moc, nevím o jak velkou kubaturu auta se jedná ani o kterou pojišťovnu, ale počítejte cenu cca od 1000 do 3000 Kč ročně.
Samozřejmě, že některé pojišťovny u nových řidičů poromítnou cenu do pojistného, ale desítku jste opravdu přestřelil.
Co se týče nehody, tak pokud ji způsobíte komukoli jinému pojišťovna platí, ne však škodu sobě!
V případě škody je pojistka vázaná na auto a ne majitele, takže pokud mi auto půjčíte, dáte mi i zelenou kartu-pojistku že je uzavřená a pokud nabourám tak pojišťovna zaplatí škodu jinému-ne vám.
Doplňuji:
Tak u ceny jsem se šeredně spletl, udělal jsem si orientační výpočet zde:
http://www.epo­jisteni.cz/pop­tavka
nezadávej platný email ani telefon, budou tě pak furt otravovat.
Zadal jsem tam Fábii 1,9 TDI (běžné auto) a nejlevnější v tvém věku mi vyšlo 8000Kč.

Upravil/a: JájsemRaibek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Nevím jaké máte vozidlo, ale máte možnost, udělat sken techničáku, obeslat pojištovny, aby Vám udělali návrh na nejlevnější pojistné. Jako druou alternativu sdělíte jméno, příjmění a rodné číslo, kde uvedete, že pojistníkem bude pan bratr.
Pak si uděláte ještě porovnání na webu, klidně dáte i ten telefon, ať Vás klidně kontaktují a jen sdělíte.
Moje představa pojištění je XY Kč a budete moci licitovat o ceně.
Velkým vyjednáváním si vyjednáte slevu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mojitek

to by bylo sice levnější,ALE jen do té doby než by byla nějaká „škodná událost“. Ve smluvních podmínkách je myslím uvedeno,že se to vztahuje pouze na osobu uvedenou ve smlouvě.Čili kdybys zavinil škodu TY,tak pojišťovna nebude nic proplácet a musel bys to hradit ze svý kapsy. Nešpekuluj a prostě radši zaplať.

před 3269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

mojitku oni škodu hradí, je jedno kdo řídí, jen musí mít ŘP, a nesmí být ožralej nebo sfetovanej. Pov.ruč. se vztahuje k autu, ne k řidiči. Jen tam někdy mají tu vyjímku, že to nesmí řídit mladší 26let.

před 3269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

aha,mě ale říkali u ČP něco jinýho …jestli si to dobře pamatuju. Budu si to muset ověřit jak to teeeda je 😉

před 3268 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Raibeku u alianz se dostane klidně i na 18 tisíc:-(( fakt, pro mladé řidiče je aauto v podstatě nepojistitelné:-(((

před 3269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

To si děláš pr… ne? Ale Allianz je nejdražší tam bych ani nešel.

před 3269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Tak synovec platí za 1,9tdi taky kolem deseti ročně:-(( Je mu 19 a řídičák má rok.

před 3269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

dala jsem to do srovnávače 😁
http://www.srov­navac.cz/povin­ne-ruceni-porovnani/
triglav 11tis
Hasičská 16 tis
Axa 23tis
Wustenrot 24tis

no seš v šoku, že:-DDD

před 3269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Platíš mi regres, spadl jsem ze židle :D
No v šoku jsem.

před 3269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Jako že máš pracovního úraz? tak to se obrať na admina, ať tiuhradí škodu:-DDDDD

před 3269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

já mám octavia 1,9tdi 7Okilo, řidič ostrava 19let:-)

před 3269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Dal jsem si žigula 19 let, zase osum tisíc, pak jsem si dal 36 měsíců bonus a 35 let a heleme se 3600

před 3269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

V něčem je to dobré, bejt starej:-))))

před 3269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

No teď jsem si udělal srovnání cen, dal tam Fábii 1,9 a jako čumím jak puk :(
Nejlevnější za 8000

před 3269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

A kdo myslíš že za to může ?

před 3269 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek