Pokročilý

Lze mít dvě auta na jednu ZTP kartu ?

Dobrý den,

mám dotaz, může mít děda na jeho ZTP kartu přihlášená dvě auta a bude při přihlašování toho druhého platit 800kč registrační poplatek ?

Někdo říká že ne, jiný zase že ano. Tak nevím. Na Internetu jsem našla, že může mít dvě vozidla a že nebude platit 800kč, ale je to z roku 2011, tak nevím, jestli se něco za tu dobu nezměnilo.

Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
Tak upřesním:
Zajímalo mě, zda na sebe děda může mít napsaná dvě auta, aby jsme nemuseli platit eko daň. Druhé auto je moje - STK má pouze do 7/2014 a další neprojde, tak že je zbytečně platit 3000kč - proto to auto chceme napsat na dědu.

A taky, zda při přihlášení vozidla platí 800kč registrační poplatek.

Děda je držitelem průkazu ZTP/P.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Třeba 20 - pokud vím, není nikde zákonem omezen počet aut, která ZTP vlastní.
Jen - při provozu, může výhody ZTP (parkování, vjezd...) uplatňovat pouze na to auto, jímž jede (je vezen) - ale to se správními poplatky nesouvisí.
Doplňuji:
Držitel průkazu ZTP nebo ZTP/P je osvobozen od poplatků spojených s registrací vozidla - ted neplatí ani oněch 800,- Kč.
Nejsem si jist, jak je to s poplatkem za přidělení RZ - ale domnívám se, že neplatí ani tento.
A samozřejmě - děda "na sebe může mít napsaná dvě auta" (třeba i "20") a poplatky při registraci neplatí za žádné z nich - ani za první, ani za druhé, ani za dvacáté...
;-)
Klidně to tak udělejte.

Další odpovědi:

Stříbrný

Nikolo, ani se nedivím, že Vám každý říká něco jiného, páš spojujete dvě věci.
Osvobození od poplatků, to nemá s kartou za sklo nic společného. Ten na koho se vozidlo registruje a je vlastníkem průkazu ZTP (nikoliv parkovací průkaz) je osvobozen od poplatku.

Doplňuji:
Děda na svoji osobu může mít mnoho vozidel napsané. Nebude platit ekopoplatek, ani přepis...

Stříbrný

Jak je tu napsaný to platí, za značku zaplatíš pajsku :-)

Diskuze k otázce

Stříbrný

cukrar

redy,
Jak je tu napsaný to platí, za značku zaplatíš pajsku
za jakou značku se platí 50Kč?

Pokročilý

nikolqa.o

cukrar: Já myslela průkaz ZTP/P a né parkovací kartu.

Jeden chlap co opravuje auta dědovi řekl, že na sebe jako invalida s průkazem ZTP/P může mít napsané jen jedno auto. Proro se ptám, jak to tedy je.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 625
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.