strkaky

Můžu jezdit s autem, pokud je pojistka na nového majitele, ale v techničáku je stále majitel starý??

Dobrý den,
zdědili jsme automobil, máme na sebe převedené povinné ručení, avšak nestihli jsme na nás převést techničák. Je to problém, když je na zelený kartě jiný majitel než v techničáku? Můžeme s autem jezdit? Díky za odpověď.
Doplňuji:
Omlouvám se za nepřesné vyjádření. Byla zrušena pojistka na zemřelého a udělala se nová pojistka na nového majitele vozidla, takže pojistka je platná. Jen bylo na úřadě moc lidí a nedostala se na nás řada, abychom auto přihlásili na nového majitele, takže mi jde o to, zda bude policie řešit to, že v technickém průkazu je uvedený jiný (bývalý) majitel vozidla.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Co podle vás znamená „máme na sebe převedené povinné ručení“?? Žádné povinné ručení se nepřevádí, změnou majitele pojistka zaniká, ten má právo od pojišťovny žádat poměrnou část pojistného, zelená karta se stává neplatnou.

Zásada číslo jedna: v okamžiku přepsání auta si zřídit povinné ručení … je to záležitost na hodinu …

Další odpovědi
cukrar

není důležité, kdo uzavřel pojištění, ale zdali je pojištění platné a k tomuto autu.
Takže v techničáku může být klidně prodejce, pojištění máte již na sebe. Tak je to v pořádku.
Pochopil jsem dotaz dobře?

Doplňuji:
ponovotný,
....... avšak budete mít problém při přihlašování s nedodržením termínu. Případná policejní kontrola vás tedy nebude řešit za ježdění s vozem s kterým by se jezdit nemělo, ale za nepřihlášení v termínu…
ale toto je šíření poplašné zprávy, ale snad jen z neznalosti.
Polici vůbec nepříslučí řešit to, že není nahlášena změna majitele.
Pozor, neplést pojem registrace a změna vlastníka..

gecco

K Doplnění → Policie nic řešit nebude, jen byste mohli mít problém při nehodě (apod.) v zahraničí (např. v Rakousku se Polizei vůbec nechtěla bavit s řidičem o nějakém protokolu o nehodě (protože nebyl vlastníkem auta).
Jinak – to, co píše Ponovotny – sice taková povinnost a termín jsou zákonem dány, ale není dána sankce (takže se vlk nažral a koza to přežila – prozatím).
😉

ponovotny

do deseti pracovních dnů od nabytí jste povinen automobil na sebe přihlásit. K tomu potřebujete mimo jiné „nové“ povinné ručení a evidenční kontrolu. S autem můžete jezdit. Pokud auto včas nepřihlásíte můžete s ním také jezdit, avšak budete mít problém při přihlašování s nedodržením termínu. Případná policejní kontrola vás tedy nebude řešit za ježdění s vozem s kterým by se jezdit nemělo, ale za nepřihlášení v termínu..

ponovotny

do deseti pracovních dnů od nabytí jste povinen automobil na sebe přihlásit. K tomu potřebujete mimo jiné „nové“ povinné ručení a evidenční kontrolu. S autem můžete jezdit. Pokud auto včas nepřihlásíte můžete s ním také jezdit, avšak budete mít problém při přihlašování s nedodržením termínu. Případná policejní kontrola vás tedy nebude řešit za ježdění s vozem s kterým by se jezdit nemělo, ale za nepřihlášení v termínu.

bulík

Je jedno kdo platí zákonnou pojistku, hlavně že je zaplaceno.