Akyne

depozito

Jakým způsobem donutit známého aby si na sebe převedl vozidlo které jsem mu prodala v r.2006.Pro pracovní zaneprázněnost jsem nemohla na registr.Slíbil,že auto převede a nic.Neplatil ani povinné ručení.Odmítá se mnou komunikovat.Děkuji

Nejlepší odpověď
Musuko

Donutit. To je to správné slovo. Jste bohužel v dost patové situaci a kdybych vám tady něco poradil, tak by to bylo navádění k trestnému činu. Máte-li možnost ho často vídat, tak jej často navštěvujte a pokládejte stejnou otázku. (Ideální čas je tak ve 2–3 ráno.) Pokud máte ve smlouvě o podeji položku o tom, že bezprostředně po podepsání smlouvy (nebo do 30 dnů) nový majitel přepíše auto, tak možná máte naději u soudu. Možná mu bude stačit i když jej zažalujete, třeba couvne. Tady je vážně každá dobrá rada drahá. Držte se!

Další odpovědi
petan7

NA základě kupní smlouvy a po předání vozidla známému jste mu měla napsat plnou moc k převodu, která by při jeho neochotě byla stejně k ničemu, ale mohla a měla jste vozidlo s velkým TP odhlásit na něj.. a je pak pouze jeho povinností si vozidlo na sebe přihlásit do určitého počtu dnů. CO se týká pojištění, zak na základě kupní smlouvy jste pojištění mohla zrušit.. a v případě kontroly policií na silnici a zjištění, že vozidlo nemá pojištění, zase hrozí dotyčnému další sankce.. vzhledem k tomu, jak je naše právo vymahatelné.. a to jako možná trochu a navíc zdlouhavě, zkuste dotaz přímo na odboru dopravy yměstského úřadu pod který spadáte.. další věc, v otázce chybyí, zda máte kupní smlouvu (že jste mu vozidlo prodala) na základě smlouvy jde z toho vybruslit.. prodej pouze na dobré slovo a zaplacení částky je pak složitější, jsou nutní svědci, bud k tomu, že vozidlo nepoužíváte nebo svědci, že vozido užívá ten známý.. další věc je cena vozidla atd.. protože jde o to, že kdyžy odmítá všechno.. lze podat oznámení.. že vám vozidlo nechce vrátit (tohle ale smrdí po prošetření věci, že by se vše obrátilo proti vám).. říkám, záleží na okolnostech a pak taktice, jak na známého vyrukovat a čím..

Attack-design

Na dopraváku to na něj odhlásit a víc už se o to nestarat. Pak je to jeho problém zda ho přihlásí nebo ne

Kami

Odšroubýujte mu registrační značky na DI nahlašte ztrátu TP a nechte dočasně po odevzdáni značek vyřadit vozidlo z provozu a rovněž jej odhlašte z povinného ručení a uvidíte jak rychle se Váš známý začne starat aby vozidlo opět přihlásil