Pokročilý

Lze se vyhnout "eko-výpalnému" když je vůz v polo-převodu?

Mám dotaz, který jasně vystihuje nadpis. Mam auto už nějakou dobu v polo-převodu a chtěl bych se vyhnout "eko-dani", lze to nějak provést?
Děkuji za odpovědi.

Sobol
Doplňuji:
EDIT:
To jo, tenhle postup jsem se tu dočetl, ale jde mi o to, že auto je už v polo-převodu na mé jméno (a já ZTP nejsem), takže jestli jde třeba napsat novou smlouvu s původním majitelem auta na kamaráda (se ZTP) a ten můj polopřevod zrušit.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Jde to.Auto přihlásíte na osobu se ZTP,která je osvobozena o poplatků a pak auto přihlásíte na sebe a eko daň už neplatíte,pouze evidenčku a přepis.Musíte mít pak sepsanou buď darovací nebo kupní smlouvu s dotyčným.Je to legální.

Musí to jít.Přihlašovali jsme takhle auto tento týden.Pán byl v polopřevodu a od něho se koupilo auto na jméno tchýně se ZTP.Příšzí zýden půjdeme na evidenčku,ona nám napsala darovací smlouvu a auto přihlásíme na nás.Manžel radí,buď zrušit polopřevod,nebo napište kupní smlouvu na kamaráda.Jestli to napíšu pochopitelně:Vy jste koupil auto a jste v polopřevodu.Vy teď prodáte auto kamarádovi,on auto napíše na sebe a příští týden vám ho daruje,nebo prodá a auto přihlásíte na sebe.Je to legální!Zaplatíte 2xevidenčku a jednou přepis. postup.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Stříbrný

cukrar

nebo vozidlo nedoregistrujete

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 625
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.