Co je to gingo biloba?

Co je to gingo biloba? Jaké s tím máte zkušenosti, pokud máte? Je to vhodné třeba pro dítě?

Nejlepší odpověď
anetadela1

je to strom – jinan dvoulaločný. Zkušenost s tím ale nemám, asi taky záleží na co a jak to chcete použít.

Další odpovědi
kazisvět

Extrakty z Ginkgo biloby pomáhají paměti, léčí oběhový systém a obsahují antioxidanty (pozitivní např. pro prevenci rakoviny). Na základě prokázaných pozitivních účinků jsou v Německu a Francii často předepisovány lékaři. Nedoporučují se dětem mladším 12 let.

Jinak Ginkgo bilobu máme na zahradě. Koupili jsme ji jako asi 1,5 metrový stromek a prý může růst až 1000 let. Má nádherné listy.

fukinaj

Chtěl bych jen doplnit,že z jinanu dvoulal.se používá tinktura z listí a strom musí býti alespoň 15 let starý.Tato tinktura velice pomáhá při oběhovém systému právě na okončetiny,nap­ř.konečky prstů,studené nohy,dobře prokrvuje i mozek.Na tyto indikace snad ani ve fytoterapii nemá konkurenci