Avatar uživatele
Spiritus

Jak posílit paměť?

tak,abych si toho pamatovala co nejvíc a nezapomínala?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, anonym, anonym, MonkeyKing před 5101 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zdehal

Dobrý den, pokud se chdete něco dobře naučit a zapamatovat si to do zkoušek a déle, pak si musíte naučenou látku zopakovat příští den znovu, pak za 3 dny a potom za 7 – 10 dnů. Tak se vám učivo zafixuje a nezapomemete jej.
člověk by se měl učit stále i ve vyšším věku něco nového, aby se mu tříbil mozek a lepšila paměť. Ale zapomínat je lidské, a proto musíme učivo opakovat.
Kdyby člověk neměl tu úžasnou schopnost zapomínat, pak by se utrápil.

Zdroj: vlastní zkušenost.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

dobrý den.na posílení paměti je nejlepší bylinka která se jmenuje GINGO BILOBA a její učinky na mozek a tudíž na paměť unikátní. prodává se jako tinktura a nebo v prášcích,sa­mozřejmně v různých silách.já vám doporučuji aby jste se poradila v lékárně,tam vám jistě pomohou se správným poradenstvím.zaj-po.

Zdroj: jsem zdravotní sestra

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

Mě pomáhá luštění křížovek a čtení knížky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
roxy52

Mě taky někdo poradil,atˇ luštím křížovky a sudoku,ale nepomohlo to.Zapomínám jako dřív.Nejhorší je,že si pamatuju,věci,který zase nejsou až tak důležitý a to co důležitý je,tak to za hodinu nevím.Asi taky zkusím ty prášky,jak už tady doporučovala ta zdravotní sestřička.Křížovky selhaly na plný čáře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Já co nezapomenu na to si vzpomenu. To bude asi to gingo.

Mimochodem gingo nepůsobí na mozek přímo, ale podporuje prokrvení tkání v celém těle a tím i mozku. Na druhé straně má příznivý vliv i na prokrvení končetin a tím ovlivňuje jejich případné otoky.
Denně beru 80 mg ( v mém věku je 40 mg málo) extraktu z ginga a 1200 mg
Lecitinu.
Kupuji si Lék Gingio. Dokonce na něj něco málo připlácí pojišťovna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
člověk

paměť se má trénovat denně,třeba pamatovat si ulice,čísla telefonů,prostě si hrát,ale je to v genech a genetice.
jinak ginko bilbou pěstuju na zahradě a jsem STÁLE PLBÉ.ale zase toho hodně nachodím a cvičím se ve psaní poznámek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Ginko je na poměť dobrá, ale v lékárně vám prodají to, na čem mají nejvyšší rabat.
Už to je z 90% jen obchod.
Doporučuji Ginko od Nutrilite. Ty sice nejsou v lékárně, ale ušetří za reklamu, provizi dodavatele a jsou dobré kvality.
Myslím, že také Lecitin.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
MarkettB

Dobrý den, já můžu z vlastní zkušenosti doporučit toto www.brainjogging.cz
Jsou to hry – tréning mozku. Každý den stačilo 20 min. Mě se zlepšila pamět, soustředění. A tatovi to pomohlo po mozkové příhodě.

před 4109 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Broukk

Dobrý den. Vážně to pomáhá? To jsem ještě neslyšel. Ale prohlížím si ty jejich stránky a vypadá to, že to mají ověřené. Možná to také vyzkouším. Dá se to koupit na těch jejich stránách? Nechci brát nějaké tablety, doplnky stravy apod.

před 4085 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek