tomas405

Ginkgo Biloba – paměť

Máte s tím někdo zkušenosti? opravdu to posiluje paměť?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Jj, skutečně to funguje. Podobně Gingio, Lecitin i Megalecitin.

Další odpovědi
www

Říká se to i píše.
Z vlastní zkušenosti ale vím, že paměti nejvíce prospěje její neustálý trénink. Bez toho tréninku je jakékoliv „listí“ ap. k ničemu 😉

briketka10

Sacharidy jsou základní palivo pro mozek, mozek spotřebuje čtvrtinu energie získané z glukózy. Tuky jsou rovněž významným zdrojem energie a jsou též důležité pro vstřebávání vitaminů A, D, E a K (vitaminy rozpustné v tucích), které jsou také důležité pro mozek.

Neměli bychom zapomínat na dostatek tekutin, ty nám zajišťují optimální prokrvení mozku a tím jeho lepší fungování. Z vitaminů jsou pro fungování mozku nezbytné zejména vitaminy skupiny B. Potřebujeme je pro správné fungování nervového systému jako celku a pro kvalitu duševní činnosti. Vitaminy skupiny B najdeme například v obilných klíčcích, kvasnicích, žloutku, vnitřnostech, listové zelenině, jogurtu, ořeších, sóje, luštěninách či rybách.

Dále je nezbytný vitamin C, který je důležitým antioxidantem – chrání buňky před poškozením kyslíkovými radikály, také působí proti ateroskleróze. Nejvíce je ho například v čerstvé zelenině, ovoci nebo bramborách. Také vitamin E je důležitým antioxidantem. Vyskytuje se v obilných klíčcích, rostlinných olejích, žloutku, mase, vnitřnostech a mléce.

Z minerálů a stopových prvků potřebujeme pro dostatečnou činnost mozku zejména hořčík, který ovlivňuje výměnu energie v nervových buňkách, zlepšuje paměť a myšlení. Přijímáme jej do těla prostřednictvím ryb, rozinek a jiného sušeného ovoce, kakaa atd. Dále jód – jeho nedostatek způsobuje zpomalené psychomotorické tempo, apatii a depresi. Najdeme ho hlavně v mořských rybách, vnitřnostech, citronu a špenátu. Měď je potřebná ke správnému fungování nervového systému a získáme ji zejména z hub. Neméně podstatný je i selen (důležitý antioxidant bránící působení volných radikálů), dostupný pro tělo například z vnitřností, mléčných výrobků, citrusových plodů a avokáda nebo celozrnných obilovin. Také zinek je důležitý antioxidant, jeho nedostatek způsobuje poruchy psychické činnosti. Nalezneme ho v ovesných vločkách, korýších a měkkýších, ve vejcích a mléčných výrobcích. V neposlední řadě je pro mozek nezbytné železo. Má význam pro dostatečný přenos kyslíku k buňkám celého těla, tedy i mozkovým. Najdeme ho ve vnitřnostech, mase, žloutku, luštěninách, zelí, květáku atd.
zdroj :
http://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&new­window=1&q=na+d­obrou+pam%C4%9B%C­5%A5&oq=na+pam%C4%9B%C5%­A5&gs_l=serp.1­.4.0l3j0i30j0i­8i30l2.49467.58116­.0.61802.18.18­.0.0.0.0.155.1726­.13j5.18.0...0­.0...1c.1.5.ser­p.VBz_4xXE0m8

Doplňuji:
http://www.na­zeleno.cz/zdra­vi/pripravky-pro-posileni-pameti-nejen-pro-zkouskove.aspx

anonym

Recenze na takovéto produkty byla nedávno v televizních zprávách. Všechny tyto produkty působí krátkodobě a mozek si na ně zvykne. Potom přestávají působit. Jediný způsob jak zabránit stárnutí mozku a ztrátě paměti je neustálý trénink. Proto tolik lidí starší generace využívá možnosti studovat „Univerzitu 3. věku“, jazyky a jiné speciálně zaměřené kurzy, pracují a snaží se být aktivní. Jsou důležité jakékoliv možnosti, jak paměť cvičit.
Dobrou rozcvičkou pro mozek jsou křížovky, sudoku, různé doplňovačky, vědomostní hry a testy. Prostě dělat cokoliv, jenom nenechat mozek zahálet. Jakmile zleniví, je těžké přimět ho opět řádně pracovat.

anonym

čo si prestavujete po posilnením pamäte?
že si budete pamätať viac?
že si budete pamätať dlhšie?

všetko je to iba o tréningu.

pred érou mobilov som si pamätal okolo stovky telefónnych čísiel, teraz si nepamätám ani vlastné, lebo viem, že ho mám vo vrecku.

lepšie ako chémia (i keď prírodná) sú metódy na tréning mozgu, používanie mnemotechnických pomôcok a podobne, napr. lúštiť krížovky (nie SUDOKU, to je na logiku), učiť sa jazyk a procesy, v ktorých si musíte pamätať (všeobecne akékoľvek štúdium (nie memorovanie)..

GTA Andreas

Kdyby to fungovalo určitě bych Ginkgo Biloba na paměť bral když si nevzpomínám kam jsem před zimou odložil helmu. Jenže kdo by si chtěl pamatovat všechno?

kablik

já si myslím že jakýkoliv tzv. doplněk stravy není účinný, je to čistě jen obchodní trik výrobců na naivní spotřebitele, soudím tak že mi vživotě žádný lékař nikdy nic takovýho nepředepsal ani nedoporučil a lékaři jsou přece študovaný hlavy…

anonym

suwo…, ja beru trojitou davku a zatim porad nic !!
jednou jsem psala synovi, ze beru Ginkgo , ze budu chytra .. a on : mami, na chytrost jsou spis encyklopedie. ! :)

Sůwa

Já nějak nechápu, proč jsou odpovědi o tréninku paměti, když dotaz zněl na Ginkgo Biloba. To je podle kodexu? 🙂

anonym

… :)) nekdo asi ty Ginkga nebere ! :)

briketka10

http://www.na­zeleno.cz/zdra­vi/pripravky-pro-posileni-pameti-nejen-pro-zkouskove.aspx