Kaxx

Co pomůže zlepšit cirkulaci nohou, a rukou?

Mám problémy s cirkulací nohou a rukou. Tak vás prosím, jestli neznáte nějaký způsob, který pomáhá k lepšímu oběhu a prokrvení. Nějaké babské řeči, něco přírodního. (Léky si kupovat nechci, příroda je lepší) :D
Budu moc vděčná za každou vaši odpověd. :)

Nejlepší odpověď
venkovan

Lidem kteří mnoho let pracovali se stroji s velkými vibracemi (sbíječky, motorové pily apod.) se přetrhávají cévky a žilky v prstech. Ty potom léčili střídáním teplot – ruce do studené a horké vody.
Zpravidla nevyléčili – ale chlapi alespoň měli pár týdnů lázní a nemoc z povolání – tedy vyrovnání do původního platu (dnes dostanou jen výpověď).
Takže bych taky zkusil střídat teploty.
Jinak sauna, Gingo, určitě budou čaje apod.

Další odpovědi
briketka10

často se doporučuje také zázvor (můžete ho přisypat do koupele), zlepšující krevní oběh, do jídla si můžete přidávat česnek, skořici, chilli papričky a pepř. zároveň je dobré doplnit stravu o vitamin E, hořčík nebo pupalkový olej.
zdroj:
http://ona.id­nes.cz/mate-studene-nohy-a-ruce-za-vsim-muze-byt-psychika-fvr-/zdravi.aspx?c=A090405­_223325_vase-telo_pet

Děda Louda

Z vlastní zkušenosti mám ověřeno, že nohy a ruce (ale nejen ty, vlastně celý organizmus) velmi dobře cirkulují třeba na řetízkovém kolotoči nebo na ruském kole. Zkoušel jsem i páternoster, ale ten nemá ty pravé grády.

Pájo

Ve Vašem případě by jistě pomohla dobře prováděná (auto)masáž. S LEHCE zdůrazněnými pohyby směrem ke koncům končetin. Pomáhají prohřívací procedůry (ruce nohy do lavůrku s horkou vodou – hlavně nohy), nanášení prohřívacích krémů. Poraďte se v lékárně. Pokud nebudete spokojená, zeptejte se v další lékárně. Stále jsou lékárny, ve kterých jde lékárníkovi o pacienta / zákazníka (a né o pouhý zisk). Najděte si i Vy tu svou…

Doporučil bych Vám i Gingio tablety. Obsahují přírodní extrakt Jinanu dvojlaločného (Ginkgo biloba) – výtažek z jeho listů. Přípravek je antidementivum (přípravek proti úbytku duševních funkcí a schopností), nootropikum (lék zlepšující činnost mozku a jeho metabolismus) a pomocné vazodilatans (přípravek na rozšiřování cév) – zlepšuje prokrvení.

Dále viz venkovan.