Co děláte proti rosení plastových oken?

Hrozně se mi rosí plastová okna. Můžete mi prosím poradit, jak toto, kromě častého otírání oken, omezit?

Díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Otevřete si ventilačku do polohy mikroventilace.
Doplňuji:
http://www.dvere-okna-plastova -hlinikova.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Mám plastová okna, ale nerosí se.
Tipy proti rosení: nesušit prádlo v bytě, používat mikroventilaci, atd.
Něcvo jsem i vyhledal: http://www.ceskestavby.cz/…
Doplňuji:
Jo, taky zapínat při vaření digestoř..

Pokročilý

V obchodech existují speciální průhledné fólie, ktere se na vnitřní stranu oken nalepí pomocí fénu. Navíc to má termoizolační účinky, takže ušetříte za teplo. Potom už rosení nemusíte řešit.
Doplňuji:
Konkrétně tohle jsem myslel: http://www.tesa-tape.cz/…

Stříbrný

Plastová okna se mi nerosí. Pravděpodobně bude v bytě vyšší vzdušná vlhkost. Omezit vlhkost tak jak už zde uvádějí ostatní. Plastová okna velice dobře těsní takže je nutné zajistit větrání. Hlavně při činnostech, kdy se zvyšuje vlhkost. Při sušení prádla, nebo při vaření otevřít okno (ventilačku). Problém by mohl být také ve starších domech, kde je špatná izolace. Může zde být vyšší vlhkost zdiva.

Zlatý

Nic, okna se mi nerosí. Zřejmě chybí mikroventilace, nebo jsou celá okna nějaké šmejdy.

Ahoj,
doporučuji přečíst: http://www.vokno-plastova-okna .cz/… , mají tam opravdu hodně informací o problemacite rosení oken.

Dělalo mi to první rok po namontování oken. Po tom, co jsem si zvykl na večer aspoň hodinu větrat (celoročně) a přes noc mít okna na mikroventilaci tak je to bez problémů.

Pokud je to jen rosení oken, tak bych udělal to co říkají ostatní, tedy se snažit snížit vlhkost v bytě - někdo má plno kytek, akvárium, vaří bez digestoře, suší doma prádlo... a všechna ta voda jde do vzduchu, tedy do prostoru. Tedy bych se zaměřil na odstranění příčiny - snížit vlhkost vzduchu.
Pokud jsou k tomu např. v rozích plísně, doporučím např. elektrický odvlhčovač, my jsme měli neustále zapařená okna, tvořily se plísně... omezili jsme všechny zdroje vlhkosti, zakoupili ceresit, víc větrali a topili a vyjma zvýšených nákladů (ceresit, topení) se nic nezlepšilo. Zapnutím odvlhčovače jsme za týden vylili přes 40 litrů vody a nyní jej zapínáme jen zcela vyjímečně, spotřebu to má poměrně malou, takže spokojenost. Samozřejmě větráme, ale proto, abychom měli čistý vzduch a né kvůli zbavení se vlhkosti. Ventilačka otevřená hlavně v zimě je nákladná sranda.

Mimo snížení vlhkosti vbytě je dobré koupit tzv. Heise Rohra aspon 25Watt.
Malá spotřeba a jste bez plísně, vlhkosti a navíc phlcuje bakterie.
Vyzkoušeno!!!

otevřít okna

Stříbrný

mikroventilace + používám Sidolux cleaner s nano částicemi zamezující zaprášení a roseni skel...

Vytahuji na noc žaluzie a voda na sklech je minimálně. Větrat a soustavně topit je samozřejmostí. Jestli jde u vás o extrémní rosení, tak jak už tu padlo, odstranit co nejvíc zdroje vlhkosti, použít odvlhčovače.

Diskuze k otázce

anonym

beerova odpověď je téměř vyčerpávající, ale ještě bych si zjistila, zda ventilace je v pořádku a případně zkontrolovala, jestli v místnosti není nadměrné množství zelených rostlin.

Zlatý

Čau, taky mne to napadlo :-)

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 926
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.