Mirdas

Mají akvária nějaká omezení ?

Nemám v tomto oboru žádné skušenosti a tak odborníci na vše snad prominou.
Známý mne vyprávěl jak si chce do svého domu pořídit akvárium na rybyčky s výškou a šířkou po půl metrech a délce metrů sedmi.
Je možné i takové akvárium zhotovit v jednom celku aby bezproblémově fungovalo, nebo jsou zde nějaká " pravidla " ?
Doplňuji:

Odik:
Zřejmě se v tom vyznáte. Lze odhadnout jak daleko od sebe i jak silné budou muset být výstuže?
Nebude jich po délce muset být až příliš?

Děkujeme.
_

Nejlepší odpověď
odik

Možné to samozřejmě je, ale musí to dělat odborník = zvolit správnou sílu skla, dobře rozmístit výztuhy atd.

Jen bych upozornil, že váha samotného akvária + voda a vybavení bude přes 2,5 tuny … skříňka, která tohle unese bude taky něco vážit a to všechno musí umístit na správný místo
Doplňuji:
Výztuhy u dna asi nemusím popisovat, protože ty ve finále vidět nebudou (bude na nich štěrk). V horní části akvária pak bude po celé délce podélná výztuha a na ní asi tak každý metr kolmá výztuha, která spojí přední a zadní část akvária.

Pro detailnější informace kontaktujte spíš rovnou nějakého výrobce, protože bude těžší najít někoho, kdo zvládne s takovými rozměry pracovat (většnina dělá akvária tak do 3 metrů).

Další odpovědi
Drap

Proč ne. Akvárium lze zbudovat i větší.

střevo

dyž nebude viset tak to pude, zespod se podloží, má dobrý nápady;-)

anonym

Určitě musí mít nějaké výztuhy při větších parametrech,aby nebouchlo tlakem vody,taky zálží na tloštce skla.Mě jsem jedno obrovské doma a nepřál bych ti vidět jak to dopadlo,když ruplo.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=kke9LJ0sWKU

honza19hk

problém to není ale musí to dělat někdo kdo to zná. navíc takový akvárko nemůžeš umístit na dřevenej stolek. Musí mít kovovou konstruci pokud nebude ležet na zemi.A taky bacha na stropy bude to mít přes 2 tuny.

Pepa25

Největší akvárium v ČR, o kterém jsem slyšel mělo 1,4 × 1,8 × 14 m – ve speciální ocelové nosné konstrukci v obchodním centru …
http://www.si­pral.cz/akvari­um-galerie-nove-butovice
http://www.wzd­.cz/zoo/EU/CZ/+cz_pra­ha-agb.htm

IMHO 7 m do rodinného domu je kravina …