kablik

Jak na čistění plastových oken?

Na okeních rámech plastových oken mi zůstalo lepidlo z krycí pásky,
jak ho šetrně odstranit aniž bych poškodil lesk plastu. Za dobrou radu půl království…

Nejlepší odpověď
Funna

je to sice divné, že ti na rámech zůstalo lepidlo, protože pokud je to kvalitní výrobce oken, má takové pásky, které jsou odlepit bez toho aby po nich cokoliv zůstalo…ale na lepidlo je buď čistý líh (např. okena), ale lepší je echický benzin…ale raději to zkus, první na kousku okna, ať to nezničíš celé, protože podle toho co píšeš, nevím, co to máš za plasty…jinak pak jen mechanická cesta…jemný prášek na nádobí…

Další odpovědi
badisko

zeleny Cif cream ..nanest nechat chvili pusobit a je to ..ale musi byt zeleny ..zlutej a libej je na draka …

MarkettB

Ahoj, když jste tady u těch oken, byla jsem ted v Datartu a viděla jsem tam nějakej robot na okna, takovej malinkej. Nemáte s tím někdo zkušenost? Je to dobrá věc? Jako líbilo by se mě, kdyby to pěkně za mě umylo všechna okna, ale těžko takle říct, jestli to funguje tak jak si představuji :/

Renatka2

Segra ho doma má, sem tam si ho půjčím, pač okna často nemyji :D
Ale je to dobrá vec, kdo má hodně prosklených věcí nebo oken, tak je to super.

Ale rámy si musíš umýt sama :D

Xenka

děvčata, to myslíte tento ? www.datart.cz/Ro­boticky-cistic-HOBOT-HOBOT-168.html
Já o tom už dost četla, dost se to na hodně místech řeší. Zajímalo by mě, jak to myje.

MarkettB

Jo to bude asi on, tak nějak vypadal 🙂
No právě, taky by mě to zajímalo.
Renatka2: Je to on tento, co ho má ona?
O rámy mi nejde :)

Surfinka2

Měla jsem podobný problém s okny v ložnici, pořídila jsem si čistič na plastová okna VEKANOL. Název podivný, ale zabral skvěle. Jinak s cifem taky souhlasím.