johana 56

Plastová okna a vlhko v bytě?

Vlhko ze sklepů prostupuje do přízemí.Okna by bylo třeba vyměnit,ale plastová nám nedoporučují.

Nejlepší odpověď
Hlada

Problém není v tom, z jakého materiálu jsou rámy, ale jak dokonale těsní. Pokud je stavba vlhká a instalují se těsná okna, pak v kritických místech dochází ke srážení vody a tvorbě plísní. Pro instalaci těsných oken je proto potřeba nejdřív stavbu odvlhčit a pak používat rekuperační jednotky.

Další odpovědi
hanulka11

u nás taky nedoporučují je to napůl kamenný dům a prý by to nedělalo dobrotu.
Doplňuji:
nerozumím tomu ,prý mám být ráda ,že nemám v bytě vlhko-takže okna natřeme a je to

Já...

Nová okna (ať plastová či jiná) mívají tzv.MIKROVENTILACI, která rozumným kompromisem řeší trvalé odvětrávání bez zásadního úniku tepla. A přitom si to můžete regulovat tak, jak to momentálně VY potřebujete a jak VÁM to bude vyhovovat. A přitom máte okna nová…

cukrar

Johano, a zdůvodnili Vám to. Páč takto musím sdělit… to je blábol.
Nevidím důvod proč by nemohli být plastová, právě pro tu vlhkost bych je doporučoval.

Hanulko, jakou dobrotu by to nedělalo?

Jikra

Bydlím v celokamenném (opukovém) domě na neodizolovaných středověkých vlhkých sklepeních a plastová okna mám zabudováná již 9 let.
Chce to účinnou mikroventilaci a časté větrání.

Jana5678

Dobrý den, s vlhkostíí v bytě, zejména v přízemí, jsem měla také problém. Bála jsem se, že výměna dřevěných oken za plastová by problém nevyřešila. Nakonec jsem zjistila, že kromě toho je důležité zaměřit se na další vlivy, které mohou za vlhkost v domě. Nejvíce mi pomohlo, když jsem si koupila římské rolety a pravidelné větrání. Vypadají skvěle a dodávají místnosti moderní vzhled, ale také udržují teplo v místnosti. Mně to funguje a vám přeji hodně štěstí.

Jana5678

Měla jsem podobný problém v koupelně, kde se neustále objevovala plíseň na zdi u okna. Naštěstí mi kamarádka poradila protiplísňové prostředky z internetových stránek https://www.ob­nova.cz/proti­plisnove-pripravky/, které mi pomohly odstranit veškerou plíseň. Ještě jsem si nechala vyměnit staré dřevěné okno za hliníkové a od té doby mám klid od vlhkosti i plísně.

klapalfr

Ve vašem případě bych určitě uvažoval o nákupu odvlhčovače vzduchu. Pokud už doma plíseň máte, mohla by pro vás být řešením dezinfekce ozonem. My jsme k ní taky museli přistoupit, a to hlavně kvůli dětem, protože bych byl fakt nerad, kdyby kvůli plísni nesly nějaké zdravotní následky. Konkrétně jsme využili služeb firmy – https://www.o­zonovani.cz/ :)

tyna.ryglova

Plastová okna prostor úplně utěsní, takže okny už netáhne, ale na druhou stranu nevětrají. Já větrám každé ráno intenzivně, ale i přesto se nám dělá v koupelně plíseň. Koupili jsme si proto odvlhčovač vzduchu, na který nás přivedl tento článek http://www.utul­nydum.cz/clanek/Od­vlhcovac-vzduchu---jak-poznate,-ze-ho-potrebujete . Dokáže nám snížit vlhkost v koupelně, takže se tam plíseň už nedělá.