ReHu

Vytahujete při bouřce spotřebiče ze zásuvky?

Je nevytahovala, ale už budu.

Nejlepší odpověď
anonym

Vždycky jsme vytahovali televizi a radio.Mrazák a lednička zůstávaly zapnuté.Asi před 10ti lety uhodil blesk o tři baráky dál u sousedů a po drátech nám to přišlo i do baráku.Vypálené zásuvky a spálené panely u mrazáku a ledničky.Byli jsme pojištěni proti blesku, dal jsem vše opravit a fakturu zaslal pojišťovně.NIC MNĚ NEDALI, prý to nebyl přímý zásah blesku a na podružný zásah jsme nebyli pojištěni.
Takže jsem okamžitě pojistku zrušil a už 10 let nemáme sdružené pojištění domácnosti, protože aby pojišťovna nemusela vyplácet, tak si vždycky nějaký důvod najdou.A protože nábytek, koberce 35 let staré, mrazák 25 let starý a lednička 10 let stará atd., tak by nám stejně nic nedali z důvodů amortizace.Takže je zbytečné platit pojištění.
A pokud jsme doma, tak nyní už všechno ze zásuvek v případě bouřky, vytahujeme.

Další odpovědi
gecco

Ne, ve velmi blízkém okolí mám i vyšší baráky a cca 100 m je 110 kV vedení – blesk má dost jiných ´cílů´…
😉

anonym

Vytahuji pouze u TV a PC, který mi při poslední bouřce spálil zdroj a HHD. Oprava 2890 korunek, těžce vydřených.

Luxx

většinou ano

mosoj

Občas vytahuji když jsem doma. Mám v zásuvce přepěťovou ochranu a na každém přívodním kabelu ke spotřebiči udělány dva uzly. Nicméně ty uzly nahradí tu přepěťovou ochranu 10 x !!! , ovšem pří přímém úderu není účinné nic, jenom to vytažení ze zásuvky.
Ale to nejdůležitější co děláte s anténou ? Tu odpojuji vždy. Odtuid může dojít ke zničení TV ani bouřka být nemusí !

Gecco nezná elmagnetickou indukci. Nemusí uhodit přímo , stačí vedle do stromu !!! Při přímém úderu do vedení v baráku dochází často k vytrhání elektroinstaslace ze zdi .

Pojištění je dobré, ale musí být také na přepětí !!!! Pojištění domácnosti mám ale hlavně na živel. To přepětí je tam jenom jako třešnička. Nikde není napsáno že se investice do pojištění musí vrátit !! To je každého věc jak to zváží a jak je bohatý. Nicméně při současném počasí nebýt pojištěn je hazard.

marci1

Od doby, kdy jsem při silné bouřce přišla o dva el. spotřebiče, tak je vytahuji ze zásuvky. 🙂

honza19hk

záleží na velikosti bouřky,není bouřka jako bouřka. Takže někdy ano někdy ne.

Drap

Velmi zřídka, i když vím že je to velmi dobré opatření.

anonym

Vytahuju přívodní kabel ze zásuvky u telky,routeru už asi roky,jelikož mi tenkrát při velký bouři skoro všechno shořelo.

briketka10

Teď, když hlásí i menší přeháňky, tak vytahuju i
v noci byla tu tak velká bouřka a spousta lidí to
tu odnesla tím, že jim vyhořely počítače, noťasy
Televize a jedněm i celá elektronika a mě noťas
a nová TV noťas mám nový a ten starý se jim už
nepodařilo opravit jen zachránit data za 800,– Kč
a TV je v záruce.
Uvažuju o té přepěťové zásuvce není, tak moc
drahá a na noc ji vypnu i ze zásuvky, jestli se
to musí nevím a budu mít klid 😁

Doplňuji :
gecco
Taky máme v okolí více vyšších domů, ale
ten blesk si vybral naši hospodu, ten den
bylo 13. června slavil se dětský den strhla
se tak velká bouřka zničehonic a bouchla
rána vyhodila zdroj všeho nahoře na střeše.
Správce sítě musel všem jezdil nahodit internet.

klob1

Někdy ano , někdy ne.
Řádně udělaná elektrika, pak pohoda. To hrozí jen u fušerů nebo starší elektriky. Pokud je vše jak má být, tak s tím není problém. Už předci znali, co a jak. Dnes je to i o dost dál.