co dělat,když se potí plastová okna?

Každé ráno máme uplně mokrá skla a ztekající voda nám jde do zdí.

Nejlepší odpověď
friggo

je to problém plastových oken. jejich výhoda je totiž i jejich velkou nevýhodou – dobře těsní. fuky u starých oken stačily na to, aby vlhkost mohla z části odcházet a rozdíl teplot mezi venkem a oknem vevnitř nebyl takový – tudíž voda nekondenzovala. co z oho plyne. je třeba častěji, třeba i krátce větrat. vlhkosti pak není tolik. pokud máte okna ráno hodně orosená a voda vyloženě teče na parapet, pak doporučuji vzít hadr a jednoduše to utřít. není to nic extra, ale aspoň vám tam nebude tolik rašit plíseň, která se velice ráda na mokrých zdech objevuje. a pokud přeci jen vyraší, savo na ni

Další odpovědi
kablik

domnívám se že stačí mít ve vašem případě nepřetržitě otevřenou „mikroventilaci“

kenyrts

Plastová okna – jak předejít rosení oken?
Za určitých klimatických podmínek se mohou skla, rámy nebo jiné díly orosit. Dochází k tomu především při kontaktu teplého vnitřního vzduchu o vysoké vlhkosti s vnitřními povrchy okenních rámů a zasklení, které mají nižší povrchovou teplotu. Relativní vlhkost v bytě je ovlivněna vegetací, vařením, mytím a v neposlední řadě také dýcháním a pocením lidí a zvířat. To probíhá vždy – na jednoho člověka připadá denně 2 až 3 l uvolněné páry dýcháním a pocením. Důležitým protiopatřením, jak lze rosení předcházet a vytvořit vyrovnané klima pro bydlení, je správné větrání. Pravidelné větrání vnitřních prostor zabraňuje vzniku nejen vysoké vlhkosti, ale následně i případnému růstu hub a plísní. To napomáhá k prodloužení životnosti nátěrů, povlaků, tapet, obložení stropů a stěn, podlahových krytin a také zařizovacích předmětů a záclon.

Excal

Lze jen souhlasit, bez vetrani budete doma pestovat penicilin ve velkem 😉

Pepina7897

Dobrý den, je mi líto, že máte problém s rosením plastových oken. Sama jsem to kdysi řešila a vím, jak nepříjemné to může být. Pomohlo mi, když jsem si pořídila ventilační klapky a začala pravidelně větrat. Taky jsem si koupila náhradní díly na žaluzie do oken, abych mohla regulovat proudění vzduchu. Zkuste se podívat, jestli máte v oknech větrací klapky, a pokud ne, zvažte jejich pořízení. A hlavně hodně větrejte, i když je venku zima. Držím palce.

Michálek1245

Říkalo se, že je to tím, že barák nedýchá. Ale ona je to vlastně jednoduchá fyzika. Prostě ta vlhkost venku je vyšší než uvnitř. Nebo obráceně, teď nevím. Ale je to tenhle problém a na internetu určitě najdete řešení. Nám firma na plastová okna Jindřichův Hradec udělala super seřízení, takže tenhle problém neřešíme.

Honzin8

Ahoj, no, to je tím, že jsou špatně usazena. Chce to zavolat servisáka :) Jinak mám ale dotaz… Jak okna čistíte? Máte nějaké pomocníky, co vám práci usnadní?

Vercule

Já nemám moc ráda čistění oken. Nebaví mě to. Taky to oddaluju, co se dá :) Ale od Oravy jsem koupila čistič oken a musím říct, že ten mi teda práci hodně usnadní. Doporučuju :)

TominkaFuky

Mám ho doma taky a musím říct, že díky němu se mytí oken už nebráním :) Ale dřív, to jsem na mystí nechtěla ani myslet :D

Honzin8

Hele, díky moc :D Já jsem si ten čistič oken taky koupila a musím říct, že díky za něj :D Už nemám osypky z toho, že mám umývat okna :D

Derrynka

Taky jsem po něm na Orava sáhla :D Trochu se mi z našich oken teď před vánoci udělalo nevolno, tak jsem si ho koupila a jako super. Je to pomocník, díky za něj. Mám ho i na zrcadla :)

Cizecek.M

Jo? To se ti ani nedivím. Tady ty vánoční, jarní a ostatní další veliký úklidy, ty dají zabrat, no… Ale orava je skvělý pomocník.

Derrynka

No, je to tak :D Já nakupuju jen tam . Mají tam skvělou nabídku :) Teď jsem si od nich brala pračku a super, jsem nadšená.

Cizecek.M

No, to mi ani nemluv… já jsem akorát na sebe naštvaná, že jsem si ho nekoupila už dávno :D

KaraskovaAl

Jo, to je pravda… Já jsem ho naštěstí měla už před vánoci, tak jsem byla ráda, že mi ten vánoční úklid hodně usnadnil. Nejen moji námahu, ale i čas, který jsem teda opravdu potřebovala… A kdo ne, že? :D

KaraskovaAl

Jo? Já už teda uklizeno mám, ale ta okna… to je moje noční můra… Ale musím se do toho opřít, ať vše stihnu, no… Tak říkáš, že ten čistič je dobrý?

Cizecek.M

To je parádička, že? :D Já jsem umývání oken nesnášela, jakože opravdu moc :D Klidně rok jsem na ty okna nesáhla. Ale ten Orava čistič je prostě topovka.

Cizecek.M

Ani mi nemluv. Já prostě mytí oken nesnáším :/ Fakt to oddaluju, co se dá :D Ale tady ten čistič vypadá docela dobře :) Jsi s ním spokojená?

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.