tuCZek

Co dělat když začal extrémě bolet zub?

… a v okolí 50km není zubní pohotovost a brufen nezabírá a stejně se nemám jak dostat mimo město …
Začalo to kolem sedmé a teď už mně bolí ucho,čelist,hlava …
Doplňuji:
Diky vsem za pomoc v nouzi.

Nejlepší odpověď
Pájo

Na to by byl dobrý Nalgesin S, Diclofenac AL,Diclofenac Duo atd.. Ale ten Brufen (400 mg?) by měl taky pomoci. Kolik si berete toho Brufenu? Bere se až třikrát denně 1 tableta s odstupem 4–6 hod… lépe s jídlem.
Zvenku si to chlaďte… dobré jsou gelové polštářky, nejlépe mít dva… jeden v mrazáku a druhý na čelisti.. ty asi nemáte, takže něco z mrazáku (co já vím …kuře). Nebo ještě čelist mazat Francovkou.
Prohledejte lékárničku, něco dalšího tam musíte mít.
Ze zoufalství se dá kloktat slivovice, ale pamatujte!!! buď Brufen a JEN kloktat nebo samotná slivovice bez Brufenu!

Na zubní pohotovost asi nemá cenu ani volat, řeknou vám totéž a dodají, že se s tím máte přijet ukázat. Takže buď vyrazit hned nebo přečkat noc a vyrazit až ráno. K zubaři tak jako tak musíte.
Doplňuji:
Tak kdyby měl doma Aulin, Coxtral (už není), Nimesil sáčky nebo Algifen Neo… tak si píská.

Další odpovědi
venkovan

Je to nepříjemné – asi bych poprosil nějakého známého a vyrazil na pohotovost. Nebo alespoň zavolat na zubní pohotovost jak přežít dnešní noc.
Někdy skutečně pomůže alkohol přímo na bolavý zub. Ale nepít, nepolykat, jen vykloktat.
Ale u nás, když se zub nechce uklidnit se skutečně někdo v okolí obětuje a i třeba ve tři hodiny v noci odveze bolavý zub na pohotovost.

mosoj

Radit jiný prášek asi nemá cenu když není k dispozici. Ten brufen na zuby moc vhodný není. To raději zkuste paralen, ten by někdo v okolí mohl mít a zapijte to silnou kávou s kofeinem. Tím se přiblížíte alespoň ze dvou třetin k Valetolu který na bolest zubů učinkuje.
Zítra ihned k zubaři.

Pro takovéto případy mám doma vždy v zásobě AULIN ten zabere stopro.

panenka

Já na bolest zubu používám i hřebíček koušu ho na té bolavé straně a pomáhá mě to.

dudu

Před víkendem bych neriskoval a každopádně navštívil zubaře. Dnes mám klapáky, takže co je bolest zubů už neznám, ale dobře si pamatuji jak, poté co prášky už nezabíraly, jsem k ránu z neděle na pondělí bloumal po bytě a přímo se těšil na okamžik, kdy se svým zánětem okostice usednu do zubařského křesla.
Pomoci umí i dobrý obvodní lékař. Ten náš v krajním případě vytrhne zub jen s použitím kapesníku třeba doma pod světlem v kuchyni, ovšem bez umrtvení. Nedoporučuji.

fablen

souhlas s panenku: kousej hřebíček !! Taky jsem to dělávala.

někdy pomáhá i slivovice, paralen přímo do zubu, časté čištění zubů

Katrous

třeba když stenekoho poslal pro prašky na chvili vam ulevi i horka voda kdyz ji date do flašky a date na pusu me se vždy uleví

Zdroj: www.mikulashra­nice.wbs.cz

FOX.IK

Myslim, ze kdyz si vemete dva 400 stovkove ibalginy, tak by to melo mit silu, jako ibalgin na predpis, co se dava na zlomeniny atd…