Terryle

Paralen vs. alkohol

Nevíte někdo, jakej minimální odstup by měl bejt mezi dávkou paracetamolu (klasickej paralen) a alkoholem? Jsem nachlazená a paralen mi pomáhá, ale na noc si chci dát horkej grog nebo svařák s medem. Kolik hodin by mezi tím mělo bejt?
Doplňuji:
Ary, to pozor, ať někoho nezblbnem. Odkaz je na letáček k paralenu pro děti, kde se s alkoholem vůbec nepočítá. U normálních tablet je v letáku alkohol během léčby zakázán.
Ono by to člověka nezabilo, jasně, ale nač to tělo trápit navíc blbou kombinací, když má co dělat s bacilama…
Nicméně, prášek jsem měla asi v šest, jdu si tedy ohřát ruma s medem a pak spát. Díky všem za uklidnění :o)

Nejlepší odpověď
hanulka11

něco jsem našla třeba to tam bude / přiznám, že jsem to celý nečetla/

já bych si dala buď paralen nebo to druhé ale nemíchala bych to

http://zena.cen­trum.cz/zdravi/cla­nek.phtml?old_ur­l=zdravi/novin­ky/2009/12/28/clan­ky/paralen-panak-muze/

Další odpovědi
tom004

Znám takové "experty"kteří by byli schopni ten prášek tím grogem zapít.:( Pokud je to jeden nebo dva prášky,po dvou hodinách bych ten grog klidně vypil.

kenyrts

Během léčby se nesmějí požívat alkoholické nápoje. Současné pití alkoholu může způsobit poškození jater.

Ale, dle mých zkušeností,po dvou hodinách po grogu,by to neměl být nějak veliký problém,hlavně aby to nebylo často !!!

Zdroj: osobní zkušenost

mosoj

Terrylle rozumná úvaha. V takovém případě bych z toho také nedělal vědu.

Pravda je taková že paracetamol ( paralen) silně zatěžuje játra podobně jako fenacetin ledviny.
Takže nač to kombinovat s alkoholem. Každý máme jinou imunitu a látkovou toleranci.

Odstup 3– 4 hod bych ale považoval za rozumný. Tak ono bezpečné není ani samotné požití alkoholu či podání paralenu ale to by jsme nemohli nic !
Doplňuji:
A přeji rychlé uzdravení. Ono už to bude chtít nějaké to prádélko.

Pájo

Nejblíže pravdě odborné veřejnosti je MOSOJ!

Odstup 3 – 4 hod po požití alkoholu (léčba kocoviny) paracetamolem je ale nedostatečný.

Volbu PARALENU v tomto případě POVAŽUJI za ABSOLUTNĚ NEROZUMNOU… pokud se nechcete nadobro odporoučet na selhání jater.
Souvisí to s odbouráváním alkoholu i paracetamolu v jednom orgánu současně… kde může dojít k nevratným poškozením.

Řešení:
S ALKOHOLEM ŽÁDNÉ LÉKY
NA KOCOVINU (když už není zbytí)

I B U P R O F E N nebo
A C Y L P Y R I N

pamatujte prosím vždy…

P.S. hanulka11 podává komplexní info, co dodat.. ;)

arygnoc

příbalový letáček:

http://www.pa­ralen.cz/defau­lt.aspx/cz/chc/pa­ralen/default/me­nu/paralensus/pri­balovainform

alkohol není kontraindikace.

lze přímo i zapít alkoholem (ale tvrdým bych nedoporučoval, svařák nebo víno – proč ne?)
Doplňuji:
Terryle:

pohybuji se čistě v teoretických úvahách.
samozřejmě, nikomu bych osobně nedoporučoval jakýkoliv lék zapíjet alkoholem.

přeji rychlou léčbu a brzké zdravíčko.

hanny 2

Terryle,jsem taky nachlazená,ale prášky z lékárny zásadně nejím.Užívám jen přírodní produkty,tudíž si můžu dát i alkohol,při­nejhorším se účinky přípravku vyruší,ale netrpí tak tou kombinací játra.Brzy se uzdrav,já mám děsnou rýmu,pořád mi teče z nosu,ale jinak mě nic nebolí.Zítra musím stejně do práce,asi to tam strávím s rouškou přes pusu a nos,abych neroznášela bacily a někoho nenakazila.