darius

Jak dlouho nepít po mononukleóze?

Asi před 6 týdny jsem měl všechny příznaky angíny, u lékaře mi bylo konstatováno, že se jedná skutečně o angínu. Dostal jsem tedy ATB na pár dní, po dobrání se příznaky zklidnily, ne ale úplně. Po dalších 4 týdnech jsem šel tedy znovu k lékaři, že bolest v krku a zahleněnost přetrvavá (chvílemi i bolest hlavy a nechutenství). Udělal mi radši testy na bilirubin (krev. barvivo) a ty vyšly vysoké (tj. 38, když míra je 5–20). Mononukleózu sice neprokázal, ale řekl mi, že je možné, že jsem jí prodělal a doporučil mi dietu a nepít alkohol. Příští týden kamarád slaví narozeniny, a tak se ptám – Opravdu nesmím pít? Konkrétně mám na mysli 2–3 piva.

Odpovědi
ivzez

Jedna oslava narozenin nestojí za poškozená játra.
Dejte si nealko, za rok bude další oslava.

gecco

Jestli máš skutečně mononukleozu, pak škodí jakákoli další zátěž jater – nejen alkohol, doporučeno je nepít v řádu měsíců (ne dnů!!) po vyléčení…
Ovšem – chceš-li ještě cirrhozu, klidně pij.