postcd

Alkohol a nemoci, kdy není vhodný a proč?

alkoholem mám na mysli čistou vodku

Nejlepší odpověď
quentos

Není vhodný ve většině těch případů, kdy na danou nemoc berete nějaké (chemické) léky – prášky apod. Zejména proto, že jak prášky, tak alkohol jsou záhul na játra. Játra mají dost práce už jen s těmi prášky – odbourávají nežádoucí látky – , takže alkoholem jim přiděláváte práci; máte-li játra slabší, mohou tímto i zkolabovat.
Naopak např. při běžném nachlazení či kašli alkohol v rozumné míře může i pomoci. Opět ale za předpokladu, že se nekombinuje s léky.