Pokročilý

Za jak dlouho po vytrhnutí zubu, si můžu zapálit?

Vytrhali mi 4 zuby a pak mi dáseň ještě zašívali, doktorka mi sice zakázalo skoro i dýchat a hlavně kouřit, ale žádný kuřák to stejně nevydrží celý den, máte někdo zkušenosti?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zubní lékařka má pravdu, ale já nikdy nevydržel nekouřit až jednou jsem chytil zánět a od té doby po zákrocích nekouřil min. 48 hodin. Nedoporučuji.

Další odpovědi:

Bronzový

Minimální pauza = v den extrakce nekouřit (nejdříve za 5 - 6 h).
Ideální je těch 48h :D.
U řezáků nebývá problém, pokud si zapálíte hned po odeznění LA (lokální anestezie).
Mandibulární anestezie vydrží u někoho 4 - 8 i více hodin. Pusu máte tak "dřevěnou, křivou" a necitlivou, že se i špatně kouří.....
Kouření po vybavení zubu brání vzniku přirozeného "obvazu" = ve formě krevní sraženiny v ráně.
Ta se rozpadá/nevytvoří a pak tedy hrozí výše zmiňovaný zánět. A to zejména v laterárním úseku dolní čelisti, tzn. po extrakci dolních molárů (stoliček, někdy i premolárů).
Zánět => suché lůžko se může objevit i po EX molárů v HČ.
Šikovný stomatolog pak "netrápí" pacienta třeba třítýdenním každodenním vyměňováním drénů. Použije 1 - 2x Alvogyl a je po problému a po bolesti ;).

http://www.milistom.cz/…

Pokročilý

Jen kuř dál, zachvíly půjdou ven další zuby a další. za ty peníze za ty sr***y by jsi si mohl koupit i nový auto a mít pěkný zuby...

Pokročilý

jasně je lepší nekouřit vůbec,přestal jsem před 3 roky a paráda,vůbec nechápu jak jsem mohl ty smrady vdechovat.....jaký asi může mít vliv ten hnusnej kouř na zuby???

Diskuze k otázce

Bronzový

kablik

kuř hned jak ti huba otrne...

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.