davidov

bolavý palec

dobrý den,přes noc se mi na palci u nohy dole v rohu udělala boule lehce zabarvená která bolí,a na druhém palci dole na nehtu 2 tmavé fleky které nebolí.Děkuji moc za radu
Doplňuji:
Ta boule je přímo na nehtu…

Odpovědi
RedBox

Ta ,,boule lehce zabarvená která bolí" může být, pokud se nachází v rožku nehtu, zarůstající nehet. 2 tmavé fleky mohou být plíseň nehtu, nebo jenom nějaké znečištění od barvy (mě barvily nekvalitní ponožky :)). Pokud je to zarůstající nehet, tak doporučuji vyčistit peroxidem, popř. odstranit nečistoty mechanicky a ,,bok" palce se snažit stahovat dolů k chodidlu pomocí náplastí, tím se nehtu vytvoří prostor por růst.