Meggie2

Čím nejlépe zahušťovat omáčky, aby to bylo nejzdravější?

Nejlepší odpověď
Viktorie II.

Záleží co vaříš. Třeba zelí se může zahustit bramborem, nebo rozmixovanou zeleninou

Další odpovědi
Malvína

Hraškou.

paul1

Nastrouhaný starší chleba.

da ny

Zeleninou. Některé vůbec. Někdo používá Hraškou, mně nechutná (pachuť hrachu)..
Kaloricky je to téměř prašť, jak bouchni. Pokud se chcete vyhnout bílé, pšeničné (méně zdravé) mouce a jíšce z ní, lze použít jiné.
Jako záklechtka: rýžová mouka poslouží podobně (polohrubá/hladká), nepřidá pokrmu pachuť. Podobně bramborová moučka nebo kukuřičná. Pvesná mouka, žitná mění chuť (do guláše dobrá). Bramboračku a jiné mouky: přidat na počátku jemné ovesné vločky. ta se dobře rozvaří. Do některých omáček/polévek se může nastrouhat a rozvařit brambor.
Jindy lkze zeleninovou polévku jen rozmixovat, ničím nehustit (dýně, mrkev. hrášek/hrách, květák, cuketa apod. Zeleninu je možné udusit, rozmixovat/pro­pasírovat a přidat do polévky/omáčky.
Guláš – nastrouhat, rozvařit chléb. I brambor.