Berušinka

Je tu někdo přes zdravou výživu?

Přemýšlím, co bych mohla o víkendu uvařit. Ale už jsem plná toho, co jsem vařila poslední měsíce (guláše, omáčky, pečený masíčko). Poradíte mi nějaký jednoduchý recept, který obsahuje třeba jáhly nebo něco podobného? Co děláte vy doma, neposílejte, prosím, odkazy. Chci vaší zkušenost. Děkuji
Ale abych se toho i najedla a neměla za hodinu hlad =D
Doplňuji:
Chlapi, to jste mi moc nepomohli =), ale stejně děkuji. Ty chlebíky ve vajíčku dělávám.
Mně jde spíš o to vyzkoušet ty „zdravé“ potraviny. Ani mi tak nejde o ten tuk.
Jak jsem psala nějaké recepty, kde jsou třeba jáhly, cizrna, nějaké zrní =D ..nebo hodně zeleniny.
Kdyžtak „hlídejte“ diskuzi, protože už nemážu psát pod otázku (kdybych ještě něco chtěla). =)

Nejlepší odpověď
Andělé

K snídani si dělávám sklenici vločkového koktejlu: 200 ml.plnot.mlé­ka,lžíci vloček,lžíci medu,1.banán,můžete přidat ořechy,rozinky,ale nemusíte.Vše rozmixuju.
K obědu: uvařím hrnek jáhel,ale nesolím.Do vymazaného a vysypaného pekáčku vrstvím na sebe uvařené jáhly a postrouhaná jablka smíchaná s rozinkami a pokrájenými ořechy. Můžeme posypat skořicí. Pečeme 15 – 20minut v dobře vyhřáté troubě.
Chlapi znají"zdravější" výživu jako je uzené,knedlo zelo apod.:-D

Další odpovědi
dědapetr

Půl kila kuskusu zalijeme horkým hovězím vývarem a necháme nabobtnat. Poté ho
ochutíme olivovým olejem, osolíme a opepříme. Podáváme spolu s kuřecím masem naminutku a zeleninou.
Toto dělá dcera.

anonym

jednoduché a spíše pro venkovany-

  1. natrháte rohlík, naházíte ho do hrnku s mlékem a jíte lřičkou
  2. nachystáte si krajíc chleba, 2 vajíčka, pánev a olej; na pánev nalejete olej a až bude teplý, tak tam ponoříte chleba a polejete ho vajíčkama, podáváte s hořcicí nebo kečupem a okurkem-amoletové chleby
  3. a zdravá výživa- nejlépe losos s bramborem, kmín, zelenina (čerstvá!!!)

Toruk

Jednoduché i zdravé- omelety podobné bramborákům: Nastrouhá se různá zelenina, vhodná je kořenová (mrkev, celer, cibule, brokolice), přidá se mouka, koření dle chuti, smíchá se to v tekuté těsto a připravuje jako bramboráky. Zdravé je to podle míry oleje. Když se placky připravují na nepřilnavé pánvi, stačí 1 lžička na 1 placku- a to je zdravé. Já tu zeleninu různě kombinuji, tak se mi to nikdy nepřejí.
Doplňuji:
Butani, tom: chlapi, nezapomeňte k tomu bůčku sádlo, nebo majonézu 😁

tom004

Butani,to řekl i za mne.Málo platný,nejlepší a nejzdravější zelenina je bůček. :)

Valky

zkuste recepty z kuskusem, je výborný… Udělat ho dle návodu, ale do vody, kterou ho budete zalévat přidat bujón – je pak lepší… Pak přidat rajčátka, no prostě zeleninku, co máte ráda, a pak přidat – já tedy používám pálivou, ale pokud nerada ostré, tak normální omáčku jako rajskou, nějaký takový kečup… Pokud máte ráda, tak i fazolky z konzervy, ty přidávám partnerovy… A nastrouhat na to balkánský sýr a eidam… Všechno dle chuti.. Je to výborná a zdravá pochoutka.. :)

hanulka11

jáhly nedělám, ale děláme hodně těstoviny s listovým špenátem , rizoto z hlívy ústřičné s přidáním zeleniny , kuskus se zeleninou , my maso nijak moc nevaříme a hodně děláme zeleninu povařenou a zapečenou v misce se sýrem ,když už kuřecí nebo krůtí tak se zeleninou, grilované papriky plněné fetou nebo balkánem s chlebem je toho hodně .......