Stříbrný

Čím léčíte angínu?

Včera jsem strávila den s mokrou umytou hlavou pod otevřenou větračkou. Dnes se mi hůře polyká, vstup uvnitř do jícnu je o dost menší než obvykle, je oteklý a zarudlý, zrovna tak čípek .
Jak se podomácku dá léčit angína, i když zajdu něco koupit do lékárny, ale k doktorce mi tento týden nevychází čas? Co vám pomáhá?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Vždy si ten čas udělám a léčím to doktorem.

Další odpovědi:

Panák slivovice.
Pomůže i med a zázvor (třeba zázvorový čaj s medem).
___
Upřímně - tomu, co lze koupit v lékárně, nevěřím ani ´za mák´.
;-)

Zlatý

zábal z cibule na krk na noc, napověděl by našeptávač. Osvědčené, vyspat se v tom a do rána je bolest pryč. V případě silné angíny maximálně ještě jednou zopakovat.

http://www.odpovedi.cz/…

Zlatý

Mám dobrou zkušenost se včasnou aplikací spreje do krku (Stopangin, Jox ap.).

Zlatý

v tvém případě není až tak důležité co uděláš, ale co neuděláš ..nekuř! To ti zabere nejvíce ..a dej si místo kouřovky nějaký ty cucací pastilky, co maj v lékárně. Dobré jsou přírodní, nejlépe šalvějové, ale o něco lépe než cígo ti udělá i septisan, nebo neoangin, když už to musí být. No a na příští zimu si letos vysaď lichořeřišnici, ober ty květy, dej do mrazáku a příští zimu máš vystaráno ..při příznacích vezmi1-2květy 5x denně, to zabere za den za dva :o
Doplňuji:
jo a ty různý látky, obsažený v šalvěji, lichořeřišnici a tak, se eklujou s tím kouřem a vznikaj úplně jiný, zákeřnější, takže kdyby se to u tebe míjelo účinkem, hledej chybu víš kde ..o těch syntetikách (septisan, neoangin) ani nemluvě, tam je to v kombinaci s kouřem snad přímo smrtelné :o

Stříbrný

domácí slivovice

Pokročilý

Zmrzlina.Rozhodně ne horky čaje....to akorát zánět poporuje.

Bronzový

Před patnácti lety, v sobotu mi v jihočeském městečku (o dovolené) na pohotovosti lékař doporučil toto:
http://www.lekarna.cz/…
se slovy: "Přijďte se ve sředu ukázat, když to nezabere, napíšeme další ATB."
Měsíc před tím jsem dobrala penicilinové ATB na jiný zdravotní problém.
Užívala jsem kapky a ve středu jsem mu zašla poděkovat.
Přeji brzké uzdravení!

Bronzový

Musis inhalovat,poslu ti to...

Stříbrný

Rozpustit ve vlažné vodě aspirin a kloktat.
Potom horkou vanu, v které se rozpustí platíčko paralenu, 20 minut a potom honem do postele.

Diskuze k otázce

Bronzový

gagaga

pusinko, a co vecer na nejakou pohotovost ? ja byla vloni taky az vecer..vratila jsem se z dlouhe cesty a nechtela jsem cekat do rana ..dali mi penicilin
-iv-

Stříbrný

pusinka50

ad zjentek. heršvec, tobě to mý kouření nějak leží v žaludku, viď.:-) Ono to není tak jednoduchý přestat, ikdyž by člověk chtěl, po 35ti letech kouření jsem zkoušela 3x přestat a vždy jsem po měsící, po dvou, po třech, nevydržela. :-((

Bronzový

gagaga

tak se nejak vyhecujem ??
ja zase " zeru " kazdy vecer bombony ... ! nekdy si rikam , ze jsem se mela radsi snad naucit kourit. ! :)
proto chapu vsechny zavislaky, ze " to nejde " .. :)
ale uz jsme omezila, ze mam balicek na vice dni ..
tak to zkuste s tema cigarama taky tak..prodluzovat si ty pauzy ..
ja pak chodim do fitka i na 3 hodiny .. !! protoze vim, kolik ma jeden balicek kalorii a ja to pak potim hodinu na bezicim pasu !!
:)
-iv-

Zlatý

zjentek

iv, těžko se vyhecujeme, když nevíme, co chceme :o

Bronzový

gagaga

meby stacilo, kdyby pusinka prestala kourit !
ja se svych bombonku nevzdam :)

Zlatý

zjentek

..a ani nevydržíš, pokud to nenahradíš jinou realizací, činnost činností, zvyk zvykem ..zvykej si- navykneš čemukoliv, jen čti a věř, jako malé dítě ..od toho je to poradna, heršvec :o

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1276
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.