Za jak dlouho po využívání antibiotik (Duomox1000) lze začít zase pravidelně sportovat?

Nejlepší odpověď
Bedy

Antibiotika jsou pro tělo obrovský záhul, imunita je značně oslabena, sportovat tak nejdřív za týden. Potom co doberete antibiotika, důrazně doporučuji zvýšit příjem vitamínu C (pokud možno ne tabletkového ale přímo z ovoce či zeleniny) a jíst probiotika, aby se imunita dala co nejrychleji dohromady.
Doplňuji:
Já palcuji kvalitní odpovědi a když vidím, že nějaká odpověď je kvalitní, mile rád dám palec. Nejsem jak někteří zde, kteří palcují svým oblíbencům a kamarádům kdejakou blbost jako třeba zapáchající lastury z dovolené omýt v octové vodě.

Ještě malý podčárník -
já osobně antibiotika neberu, ale když na člověk opravdu něco strašného skočí, sahám po koloidním stříbře – oproti chemicky vyrobeným antibiotikům je šetrnější, zvláště teda na střevní mikroflóru. Dá se použít i preventivně na posílení imunity v malých dávkách (nějakých 10, maximálně 15ml denně).
Akorát si nejsem jistý, jestli koloidní stříbro nám soudruzi z Bruselu už oficiálně nezakázali… ☹

Další odpovědi
pusinka50

Chtěla jsem napsat totéž co Bedy, tak mě snad radši nepalcuj, aby mě někdo nenařkl, že opakuji po druhém. Svou odpovědí chci jen zdůraznit Bedyho doporučení. Opravdu po dobrání antibiotik být týden ještě v klidu, moc se nenamáhat a koupit si nějaké lactobacily, kde bude aspoň 6 miliard 5 kmenů bakteií, čím více, tím lépe a měsíc je brát + když budou nějaké bílé jogurty, taky lépe.