WTLS

Jak dlouho se léčí angína?

Zdravím chtěl jsem se zeptat jak dlouho se léčí angína, je mi jasné že neexistuje přesné číslo nidke na světě ale ± kolik dní, díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
marci1

Minimální doba léčení angíny je 7 dní+7–14 dní rekonvalescence, než se tělo zotaví a opět nabere energii. Je nutno se vyhnout větší námaze a sportu. 🙂

Další odpovědi
Kepler

Nejméně 7 dní, podle druhu angíny a vybraných ATB. Zásadně se musí využívat celé předepsané množství. Více: https://nemoci­.vitalion.cz/an­gina/

Anonym*****

Ja mam anginu velmi casto 4–8krat do roka.Beru antibiotika vzdy tyden a pak je uz jen dobiram.Takze je to 7–10 dni

da ny

To záleží na reakci imunitního systému.
Původu (bakterie, viry) a vhodně cílených ATB (mnoho lidí má alergii, rezistenci na PNC).
Mohou nastat komplikace (vedoucí až k selhání ledvin, zánětlivým onemocněním srdce, očí a ledvin nejčastěji)
ATB, jak již bylo zmíněno je důležité dobrat i po úlevě.
Rozhodující na dělku trvání nemoci/neschopnosti je laboratorní vyšetření, cílené na zánětlivé složky (např. FW, CRP, ASLO).
Někdo je „zdráv“ za týden, jiný za měsíc… Doba rekonvalescence (šetřící) je min. 14 dní po dobrání ATB, bez komplikací.
Pokud jsou hodnoty zánětlivých složek vysoké, prodližuje se období klidu
(pacient. tzv. chodící, ležící nebo přísně ležící). Sníží se možnost výskytu komplikací (revmatická horečka aj.)..
Více:
https://nemoci­.vitalion.cz/an­gina/

Kepler

Anonym: tak to je na pováženou! ATB ničí střevní mikroflóru a brzy si vypěstuješ rezistenci na většinu ATB. Nevím, kolik ti je, ale měl by sis nechat odebrat krční mandle. Pro děti je to brnkačka, pro dospěláky už dost nepříjemné. Taky jsem dřív dost trpěl na časté angíny. Mně vzali mandle ve 24 letech v pražské ÚVN a od té doby mám svatý pokoj.

cochee

ATB ničí střevní mikroflóru…ano
Vypěstuješ si rezistenci na většinu ATB…nikoliv. Rezistenci si vypěstovávají mikroorganismy, proti kterým se ta ATB nasazují, nikoliv člověk. Rezistence vzniká, pokud lékař nenasadí ATB správně (tj. od oka, bez kultivačních testů) a dále v naprosté většině počínáním nemocného, který bez ohledu na stále opakovaný fakt prostě má svou hlavu a balení ATB nedobere, protože podle svého názoru už je OK a další ATB už nejsou potřeba.

Kepler

Nebuď takový detailista, i ty mikroby jsou tvoje. A rezistence nevzniká jen nedobráním ATB, ale i změnou genů mikrobů. Přirozená obranná reakce. Je to celosvětový problém, příroda má nad námi vždy předstih.

cochee

Ale změna toho genomu je umožněna tím, že pár mikrobů přežije díky nedobrání ATB, to spolu souvisí. Kdyby to blb/blbka dožral/-a celé, tak pochcípají všichni a v mrtvém bacilu se může genom měnit do alelujá a už mu to nebude nic platné, obrazně řečeno.

A jinak, ano, mikroorganismy střevní mikroflóry jsou moje, s tím souhlasím. Ale ne mikroby způsobující nemoc, které se snažím z těla dostat ven nebo je zabít. Ty se snažíš vědomě zabít něco uvnitř tvého organismu, co je tvoje (například krvinky)?