Anette

jak dlouho můžu být při sálové angíně infekční??

Od pondeli me boli v krku a vecer jsem mela horecku,k doktorce jsem sla ve stredu a udelala mi vytery,dnes jsem tam byla opet a vytery ukazaly,ze mam v krku spaloveho bacila a ode dneska beru antibiotika. Zajima me,jestli mohu nekoho nakazit,jestli jsem infekcni,doktorka nic o karantene nerikala,ale na internetu jsem si nasla,ze prvni dva dny po zahajeni lecby antibiotiky jsem jeste infekcni…tak opravdu nevim.

Odpovědi
anonym

Infekci můžeš předat i déle, než den-dva od zahájení léčby.
Ale každopádně bys měla v rámci léčení ležet v posteli a odpočívat, spála může mít i závažné trvalé následky – takže nikoho nenakazíš.
😉