Georgo2010

Čím účinně léčit chřipku/angínu, když lékaři obvykle nesprávně předepisují antibiotika?

Nejlepší odpověď
tom004

Dobré ráno.Že by je nesprávně předepisovali,je nesmysl.Ale souhlasil bych s tím,že je někdy předepisují zbytečně.Největší vinu na tom stejně mají rodiče,kteří si myslí,že když „nacpou“ děti práškama,udělali pro ně to nejlepší.Ne vždy,ale většinou je nejlepší léčba rozumem našich babiček.Teplo,le­žet,hodně horkých tekutin (nejlépe bylinné čaje),dobrý silný vývar,pořádně se vypotit,při horečce pomáhal studený zábal.Velice nepříjemné,ale funguje to. 🙂

Další odpovědi
anonym

Pít hodně vody a čaj nebo heřmánek, (obojí je močopudné, tělem musí projít hodně tekutin), nejlépe s citrónem a medem a pokud možno ležet.

Kdysi před léty jsem dostal chřipku a přišel jsem do lékárny a chtěl od pána lékárníka doporučit něco „zaručeného“, co by mě vyléčilo co nejrychleji. On, místo toho, aby mě prodal drahé značkové „léky“ mi řekl: „hodně pít, hodně čaje a ležet“. Od té doby ani na angínu, ani na chřipku neberu žádné umělé léky a řídím se jeho jednoduchou radou a vždy se z toho dostanu za pár dní.

mosoj

Na chřipku žádný lékař antibiotikum nenapíše. Na opravdovou angínu většinou ano, neboť riziko z vedlejších účinků antibiotik je daleko menší než riziko ze zdravotních komplikací angíny.
Vždy se volí menší zlo.

Je módní nadávat na antibiotika a ve svém důsledku si vůbec neuvědomovat co antibiotika pro člověka znamenala a znamenají. Nakonec pokud jste si jistý, máte vždy možnost léčbu odmítnout – je to vaše právo. Využíváte ho ?

Ella

Nevím k jakému lékaři chodíte vy, ale můj předepisuje antibiotika správně a podle situace, pokud to není na antibiotika, doporučí mi vždy něco jiného, co pomůže…

quentos

na angínu zázračně pomáhá opakovaný cibulový zábal na krk. Cibule je výborné přírodní antibiotikum. Stačí si zabalit krk do čistého kapesníku, na nějž nakrájíte kolečka cibule, poležte si v tom, i přes noc. Druhý den je třeba zábal vyměnit, a pokud bolest v krku ještě nezmizela, postup opakovat.
Sice vám bude všechno včetně těla páchnout po cibuli, ale to se dá umejt a vyprat – důležitý je účinek a ten je zaručený.

pokazdejinak

důležitý je klid na lůžku a spát a spát a spát, co to jde… :) samozřejmě doplňovat tekutiny, případně při hodně vysoké teplotě léky na snížení
četla jsem názor, že nižší horečka (tak do 39°) by se srážet nemusela, tělo tím bojuje proti nemoci a když se srazí moc brzo, paradoxně tím ubíráme tělu zbraně, které potřebuje, někteří lékaři zase doporučují srážet už u 38° – to si asi musí rozhodnout každý sám, co vydrží :)

a co se týče přecházení chřipky – je to potenciálně smrtelná nemoc s možnými komlikacemi se srdcem – rozhodně nepodceňovat a opravdu vklidu vyležet

a ještě k těm „zázračným“ lékům z reklam, které chřipku hned „vyléčí“ – na základě zkušenosti mojí mamky taky rozhodně nedoporučuju – jednou jedinkrát to vyzkoušela, protože potřebovala být fit v práci, a ta mrcha chřipka se jí za 3 týdny vrátila a bylo to mnohem horší

venkovan

Chřipka je viróza na kterou antibiotika nezabírají. angina jsou bakterie, na které antibiotika zabírají. Co co je musí rozhodnou lékař a dneska se pokud mohou antibiotikům vyhýbají, když je šance na jiné léky