kikinka2210

Mám napuchlý čípek v ústech čím to je ?

Včera jsem něco měla na mandli tak jsem se snažila to dát dolu, ale nedařilo se mi to.Tak jsem to nechala být … dneska jsem se probudila a nemohla jsem vůbec mluvit, zjistila jsem že mám totálně napuchlý čípek v ústech – takový ten nahoře co tam visí.No a nemůžu polikat,jíst,a ani moc pít. Strašně mi to vadí a bolí to.Dnes mám jít na oslavu sestřenky narozeniny a nechci tam mluvit jak tydýt,a nedát si ani dorta.Prosím čím to může být a jak se toho zbavit :(( Děkuju ------ plus ještě to co v tom asi nemá vůbec roli včera jsem si v krámě čuchla voňavky a párkrát jsem si pčíkla,je možné že je to alergie?Pomůže mi studené? Děkuju moc

Nejlepší odpověď
Damiana

Jó milá zlatá, to bude angina – a hnisavá. Jelikož jsem na ně dříve dost trpěla, dovolím si to takhle „předpovídat“. Takže k doktorovi, dostaneš antiboule a budeš se léčit. Právě tzv. Letní angíny jsou v pařácích dost obvyklé. Doporučuji ti k tomu ještě kloktat převařenou lehce osolenou vodu (nebo Vincentku) – kvůli té bolesti v hrdle. Hlavně hnisavé „čepy“ neseškrabuj! Infekci si ještě víc rozneseš a mandle podráždíš. Vím, že je to pruda a zpráva nedobrá, ale přeji ti alespoň brzké uzdravení. 🙂